Rehberim

En Büyük Yılan Hangisidir?

EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM bölümü Başka Yere Sığmayanlar / En Büyük Yılan Hangisidir? konusu gösteriliyor Özet:Yeryüzünde bulunan bütün zehirli yılanlar, yaklaşık olarak 2000'i aşkın cinstedir. Yılanlar gerçekten ilginç, aynı ölçüde de korku verici yaratıklardır. Bu ...


Go Back   Rehberim > EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM > Başka Yere Sığmayanlar

En Büyük Yılan Hangisidir?

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

  Sponsorlu Bağlantılar

Cevapla

Seo Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 29-01-2008, 07:51 PM
Blackberry Torch
Standart En Büyük Yılan Hangisidir?

Yeryüzünde bulunan bütün zehirli yılanlar, yaklaşık olarak 2000'i aşkın cinstedir. Yılanlar gerçekten ilginç, aynı ölçüde de korku verici yaratıklardır. Bu iki nedenle, insanların yılanlara ilişkin inanç ve düşünceleri çok çeşitlidir. Öyle ki , 18-20 metre boyunda yılanların yaşadığına bile inanırlar.

Gerçekte, yılanların boyu asla bu uzunluğa varmaz. Bilinen en büyük yılan,boyu 9 ile 11 metre arasındaki Regal Pitonundur. Oturma odanızın boyutlarını ölçmeniz bile,bu yılanın büyüklüğü hakkında bir fikir edinmenize yetecektir . Regal Pitonu, Malaya yarımadası, Burma, Endonezya ve Filipinler'de bulunur.

Büyüklük bakımından Regal pitonu'nu izleyen ikinci yılan "anakonda"dır. Güney Amerika'nın tropik bölgelerinde yaşar. Boyu yaklaşık olarak 7. 5 metreye varmaktadır. Ortalama insan boyunun 1. 70 olduğu kabul edilirse, anakonda'nın da pek küçük sayılmayacağı anlaşılır. Afrika'da yaşayan kaya pitonu hemen hemen aynı boydadır. Avustralya ve Yeni Gine'deki "elmas pitonu" ise 6-7 metre uzunluğuna varan bir boya sahiptir.

Şimdi,çok kimsenin dünyanın en büyük yılanı olduğuna inandığı yılana geliyoruz. Avını kaslarının arasında sıkıştırıp ezerek öldüren boa yılanı,gerçekte 4. 5-5 metre uzunluğunu geçmez. Güney Meksika,Merkezi ve Güney Amerika'da bulunmaktadır.

Yılan familyasının en tehlikeli tiplerinden biri olan " kral kobra", 5,5 metreye kadar uzunlukta olabilir.Birleşik Amerika'da yaşayan yılanların en büyüğü, elmas sırtlı çıngıraklı yılandır. Boyu 2. 5 metreyi aşmaz. Kara tavuk yılanı, boğa yılanı da Amerika'daki diğer büyük yılanlar arasında sayılabilir. Bunların en büyüğü 2. 5 metre uzunluğundadır.

Uzunluğu 9 ile 11 metreyi bulan regal pitonu, ağırlığı en fazla olan yılan değildir. Anakonda daha kısa olmasına rağmen, 120 kiloya varan ağırlığıyla regal pitonu'ndan 25 -30 kilo daha ağırdır.

En uzun zehirli yılan ise, "kral kobra"dır.

Buna karşılık, zehirli yılanların en ağırı elmas sırtlı çıngıraklı yılandır.
alıntı..
Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil


En Büyük Yılan Hangisidir?

En Büyük Yılan Hangisidir? konusu, EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM/Başka Yere Sığmayanlar bölümünde tartışılıyor .Benzer Konular

Konu Kategori
Kur'an-ı Kerim Hakkında Pratik Bilgiler Kur'an-ı Kerim
Atatürk'ün Spora ve Sporcuya Verdiği Önem A-B
Büyük Güçlerin Yükseliş Ve çöküşleri Kitap Özetleri
Zübeyr Gündüzalp Risale-i Nur
Türkiyede Yaşayan Yılan Türleri Yazı & Yorum


Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:09 PM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Tynt Script Sponsored by Information Technology Salary
Bütün Hakları Saklıdır 2005-2011 Rehberim.net