Rehberim

ÇARPMA İŞLEMİ Konu Anlatım Çözümlü Örnekler Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi

Ansiklopedi bölümü C-D / ÇARPMA İŞLEMİ Konu Anlatım Çözümlü Örnekler Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi konusu gösteriliyor Özet:Bir sayıyı kendi kendisiyle başka bir sayı kadar toplama işlemine çarpma işlemi denir. İki doğal sayının çarpımı, yine bir doğal ...

Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Yardımcı Kaynaklar > Ansiklopedi > C-D

ÇARPMA İŞLEMİ Konu Anlatım Çözümlü Örnekler Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Konu Kapatılmıştır

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 20-12-2008, 02:23 AM
Teknoloji Haber
Standart ÇARPMA İŞLEMİ Konu Anlatım Çözümlü Örnekler Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi

Bir sayıyı kendi kendisiyle başka bir sayı kadar toplama işlemine çarpma işlemi denir. İki doğal sayının çarpımı, yine bir doğal sayıdır.
Bir çarpma işleminde tekrarlı olarak toplanan ve toplananın kaç defa toplandığını belirten sayıya çarpan denir.
Çarpma işleminin sonucuna çarpım denir.
Çarpma işleminin birim elemanı 1′dir.
Çarpma işleminin yutan elemanı 0′dır.
Örnek
6 x 3
çarpma işleminin sonucunu bulmak için 3 tane 6 sayısının toplanması gerektiği anlaşılır. Buna göre sonuç;
6 x 3=6 + 6 + 6=18 olur.
Bu işlemde; 6 ve 3 sayıları çarpan, 18 sayısı ise çarpımdır.
İLGİLİ KONULAR
Doğal Sayılarla Çarpma İşlemi, Tam Sayılarla Çarpma İşlemi, Reel Sayılarla Çarpma İşlemi, Rasyonel Sayılarla Çarpma İşlemi, Ondalık Kesirlerle Çarpma İşlemi
Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 19-04-2010, 07:13 PM
ÇokromanTİKİm
Standart Cevap: ÇARPMA İŞLEMİ Konu Anlatım Çözümlü Örnekler Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bi

elinize sağlık
Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır

Etiketler
carpma, çarpma işlemi

Seçenekler
Stil

ÇARPMA İŞLEMİ Konu Anlatım Çözümlü Örnekler Nedir , Hakkında , Ansiklopedik Bilgi konusu, Ansiklopedi/C-D bölümünde tartışılıyor .