Rehberim

Diz Incinmesi

Ansiklopedi bölümü C-D / Diz Incinmesi konusu gösteriliyor Özet:Dizde ağrı ve şişme, dizin sağlam basamaması, sendeleme duygusu, bir patlama sesi, bir sürtünme duygusu ya da eklemin fizikî olarak ...


Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Yardımcı Kaynaklar > Ansiklopedi > C-D

Diz Incinmesi

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

  Sponsorlu Bağlantılar

Konu Kapatılmıştır

Seo Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 20-12-2008, 11:40 PM
.KiKoooo*
Standart Diz Incinmesi

Dizde ağrı ve şişme, dizin sağlam basamaması, sendeleme duygusu, bir patlama sesi, bir sürtünme duygusu ya da eklemin fizikî olarak kilitlenmesi şeklinde kendini gösteren rahatsızlık. Diz belirli bir pozisyonda sertçe kilitlenirse ya da bir travma olayı şiddetli bir ağrı oluşturup da diz normal işlevini yapamaz olursa en kısa zamanda tıbbî yardım alınmalıdır.
Diz eklemi, bacağın üstüne basıldığında ortaya çıkan darbe etkisini azaltmak için yastık benzeri oluşumları kapsar. Bu oluşumlarda yırtılma ya da zedelenme ortaya çıkarsa ağrılı diz hastalığı da denilen diz incinmeleri oluşur. Dizin hareket aralığı, bedendeki başka eklemlere benzemez: Bükülme dışında, daha karmaşık hareketleri de yapmamızı sağlar.
Diz incinmesi için gereken tedavi her incinmeye göre farklıdır. Görece küçük diz zedelenmeleri için uygun tedavi yaklaşımı koruma, dinlenme, buz, kompres ve yükseltme olarak özetlenebilir. Şişmeyi sınırlı tutmak için buz ve bandaj kullanılır. Ağrıyı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olmak için de bacak yükseğe kaldırılır. Dizin hareket ettirilmesine izin verildikten sonra hareket kapasitesini geri getirmek ve mafsalın gücünü yeniden kazanması için bir egzersiz programı verilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil


Diz Incinmesi

Diz Incinmesi konusu, Ansiklopedi/C-D bölümünde tartışılıyor .
Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:50 AM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Tynt Script Sponsored by Information Technology Salary
Bütün Hakları Saklıdır 2005-2011 Rehberim.net