Rehberim

HP Yazıcı Sorunu Yazdırma Hatası Çözümü Yazdırma Tanı Yardımcı Programı

Donanım Sorunları ve Çözümleri bölümü Diğer Bileşenler / HP Yazıcı Sorunu Yazdırma Hatası Çözümü Yazdırma Tanı Yardımcı Programı konusu gösteriliyor Özet:Adım 1: Güncellemeniz gerekiyor mu? Sürüm Tarihi: 2008-01-04 Sürüm: 1.1 Açıklama HP Yazdırma Tanı Yardımcı Programı, bilgisayardan yazdırmayı önleyen birçok ...

Go Back   Rehberim > DONANIM REHBERİM > Donanım Sorunları ve Çözümleri > Diğer Bileşenler

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 14-07-2008, 08:07 PM
Teknoloji Haber

Adım 1: Güncellemeniz gerekiyor mu?

Sürüm Tarihi: 2008-01-04 Sürüm: 1.1
Açıklama

HP Yazdırma Tanı Yardımcı Programı, bilgisayardan yazdırmayı önleyen birçok sorunu tanılayıp düzeltmek için oluşturulmuştur.

Düzeltmeler

HP Yazdırma Tanı Yardımcı Programı, bilgisayardan yazdırmayı önleyen birçok sorunu tanılayıp düzeltmek için oluşturulmuştur. Birçok HP yazdırma aygıtıyla çalışır. Yardımcı programı çalıştırmak için ekrandaki yönergeleri izleyin. Bu yardımcı programın çözümleyeceği sorunlara örnekler: • Bağlantı Sorunu: Yardımcı program seçili yazıcının açık ve bağlı olduğunu denetler. • Sıralayıcı Hizmeti Sorunu: Yardımcı program yazdırma sıralayıcı hizmetinin çalıştığını denetler ve gerekiyorsa hizmeti yeniden başlatır. • Sıralayıcı Temizleme Sorunu: Yardımcı program yazdırma kuyruğunun boş olduğunu denetler ve gerekirse temizler. • Yazıcı Durumu Sorunu: Yardımcı program yazıcı durumunun çevrimdışı veya duraklatılmış olduğunu denetler ve durumu çevrimiçi yapar ya da gerekiyorsa devam ettirir. • Aygıt Yöneticisi Sorunu: Yardımcı program aygıt yöneticisinde uyarı verilen girişleri denetler. Sorunu düzeltmek için yardımcı program aygıt yöneticisini yeniden tak ve kullan taramasına zorlar. • Yazıcı Bağlantı Noktası Sorunu: Yardımcı program seçili yazıcının DOT4 bağlantı noktası mı, yoksa USB00X bağlantı noktası mı kullanmak üzere yapılandırıldığını denetler ve gerekiyorsa doğru bağlantı noktasını atar. • Sürücü İşleyici Sorunu: Yardımcı program seçili yazıcı için doğru yazıcı sürücüsünün yüklendiğini denetler ve gerekiyorsa doğru yazıcı sürücüsünü atar. Sorun devam ederse yazıcıyı açıp kapatın, yazıcı kablosunu bilgisayardan ve yazıcıdan çıkarıp yeniden bağlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra komut istenirse lütfen bekleyen yazdırma işlerini iptal edin.

Adım 2: Sisteminiz aşağıdakileri karşılıyor mu?

İşletim sistemleri: Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista
İndirilecek dosya boyutu: 625.67k
Sistem Gereksinimleri

Bu yardımcı program yalnızca USB ile bağlanan yazıcıları destekler.

Adım 3: İndirilecek yazılım

Yükleme Yönergeleri

1. Yalnızca indir düğmesini tıklatın 2. İndirmeye başlamak için Çalıştır düğmesini tıklatın. 3. Yükleme işlemine başlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin. 4. Son'u tıklatın. 5. Bu program doğru yüklendi'yi tıklatın. 6. Yardımcı programı çalıştırmak için Başlat (veya Ctrl+Esc tuşlarına ya da klavyedeki Windows tuşuna basın), Tüm Programlar, HP, HP Yazdırma Tanı Yardımcı Programı'nı tıklatın. 7. Ekrandaki yönergeleri izleyin. 8. Sorun devam ederse yazıcıyı açıp kapatın, yazıcı kablosunu bilgisayardan ve yazıcıdan çıkarıp yeniden bağlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. 9. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra komut istenirse lütfen bekleyen yazdırma işlerini iptal edin.
  • Parçaları indir
hp print diagnostic utility» 1/1 (625.67k)
Bunu indirdiğinizde HP yazılımı lisans sözleşmesinin hükümlerini ve koşullarını kabul etmiş olursunuz
» [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]
Sponsorlu Bağlantılar

Konu enesceyhun tarafından (06-07-2010 Saat 10:00 AM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 12-01-2009, 10:00 PM
wampiranha
Standart Cevap: HP Yazıcı Sorunu Yazdırma Hatası Çözümü Yazdırma Tanı Yardımcı Programı

Bu programa gerçektende çok ihtiyacım vardı.çOK TEŞEKKÜR EDERİM.
Okunmamış 12-04-2009, 11:37 AM
emre_aycicek
Standart Cevap: HP Yazıcı Sorunu Yazdırma Hatası Çözümü Yazdırma Tanı Yardımcı Programı

arkadaslar konu kapatılmış ama benimde aynı sorunum var cdyi takıyorum yüklüyorum tam bitene yakın diyo yazıcının algılanması bir kaç dakika alabilir yazıyo bekliyom 5 10 dakika olmuyo lütfen kardeş yardım edin yazıcı hp laserjet 1010 önceden hiç yüklenmiyordu bilgisayarımın özelliklerinde yazdırma tercihlerini otomatik yaptım biraz yüklenmeye başladı fakat bu seferde bu sorun çıktı denetim masasından yazılara baktığımda hp laserjet 1010 gözüküyo onuda ben ekledim şimdiden tşkler
Okunmamış 12-04-2009, 12:07 PM
Raskolnikov

Yazıcıları yüklerken, bağlantı yeri neresi ise onu seçmeniz istenir, onu doğru seçiniz, usb seçiyorsanız da makinenizd usb desteği ve yuvası çalıştığına emin olunuz
Okunmamış 08-07-2009, 12:55 PM
2amuh

bu lınk bozuk acılmıyorr : acil hp laser jet 1320 drıver kurulumuna ıhtıyacım war işletim sıstemı vista
Okunmamış 09-02-2010, 07:34 PM
kleo

bu ne biçim iş ben böyle işin. verdiğin linke tıklkıyom yönlendirmiyo beni. bu sefer ben kendimi yönlerdiriyorum hp sitesine hata diyo adam akıllı iş yapın.
Okunmamış 09-02-2010, 08:04 PM
Raskolnikov

linki değiştirmişler arkadaşım, edepli ol,

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]
Okunmamış 08-03-2010, 11:44 PM
1234asd1234

ben bunu kuramadım yaw :S
Okunmamış 29-04-2010, 10:52 PM
Raskolnikov

nerde hata aldığınızı yazmamışsınız ki, çözüm önerelim
Okunmamış 03-05-2010, 10:55 AM
pitonsnake

slm arkadaşlar benim HP LazerJet 1005 yazıcım var ama kağıt olduğu halde kağıt yok diyor ne yapabilirim?
acil cevap verirseniz sevinirim
Okunmamış 03-05-2010, 11:16 AM
Raskolnikov

Kağıtlar tam yuvaya oturmamış olabilir, ayrıca kağıt alıcısında sıkışmış kağıtlar olabilir
Okunmamış 15-06-2010, 12:13 PM
dodidogan

bu verdiğiniz pragram hakkaten çok işime yaradı [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ] sorunumu giderdim
çok ama çok teşekkür ederim
Okunmamış 06-07-2010, 09:14 AM
fdfff

linkte sorun waarrrrr yaa cok acıl lazım bole bıseyy arkdslarr
Okunmamış 06-07-2010, 10:01 AM
enesceyhun

Alıntı:
fdfff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
linkte sorun waarrrrr yaa cok acıl lazım bole bıseyy arkdslarr
link güncel
Okunmamış 27-07-2010, 09:12 PM
m.fevzeddin

Hocam win xp formatında yazıcımı yükleyebiliyordum. Ama win 7 yükledim yazıcı yüklenmiyor. Ne yapmalıyım?
Yeni Konu aç Cevapla

Etiketler
hatasi cozumu yazdirma, hp yazdırma sorunu, hp yazici sorunu, hp yazıcı sorunu, yazdirma hatasi cozumu, yazici

Seçenekler
Stil

HP Yazıcı Sorunu Yazdırma Hatası Çözümü Yazdırma Tanı Yardımcı Programı konusu, Donanım Sorunları ve Çözümleri/Diğer Bileşenler bölümünde tartışılıyor .

Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:54 AM.