Rehberim

ilk çamaşır makinesi

Ödev Kaynakları bölümü Diğer Ders Ödevler / ilk çamaşır makinesi konusu gösteriliyor Özet:İLK ÇAMAŞIR MAKİNESİ Westfalya’daki küçük Herzebrock Kasabası Miele’nin doğduğu yerdir. Burada Carl Miele ve Reinhardt Zinkann 1 Temmuz 1899’da Miele ...


Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Yardımcı Kaynaklar > Ödev Kaynakları > Diğer Ders Ödevler

ilk çamaşır makinesi

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

  Sponsorlu Bağlantılar

Cevapla

Seo Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 13-12-2007, 05:59 PM
Msn Messenger
Standart ilk çamaşır makinesi

İLK ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Westfalya’daki küçük Herzebrock Kasabası Miele’nin doğduğu yerdir. Burada Carl Miele ve Reinhardt Zinkann 1 Temmuz 1899’da Miele & Cie santrifüj fabrikasını kurdular. Kısa bir süre sonra komşu Rheda Kasabası’nda ticaret odasına kayıt oldular. Her ikisi de otuz yaşında ve heyecan dolu idiler. Buna ihtiyaçları vardı. Çünkü kendilerini pazarı daha önce paylaşmış çok sayıda üretici ile bir rekabetin içinde buldular.
Yalnızca Herzebrock bölgesinde 31 santrifüj fabrikası vardı. Dört hafta sonra işletme 11 işçi ile ilk el üretimi Miele süt makinesi Meteor’u üretti. Ağır ve mesuliyetli işlere alışık birkaç işçi ve genç çiftçi çocukları fabrikanın çalışanlarını oluşturmaktaydı. Fabrikanın donanımı dört adet hareketli bant sistemi ve 16 beygir gücündeki buhar makinesi ile işletilen bir matkaptan oluşmuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Konu UYAL tarafından (28-04-2010 Saat 04:35 PM ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Okunmamış 28-04-2010, 04:35 PM
UYAL
Standart Cevap: ilk çamaşır makinesi

Genç girişimciler, rekabete rağmen başarılı oldular. Carl Miele ve Reinhardt Zinkann çiftçilere sağlam, güvenilir ve güçlü, konstrüksiyonu kaliteli cihazlar sunmak istiyorlardı. Başlangıçtan beri felsefeleri sürekli başarının ancak ürünlerinin kalitesi ile sağlanabileceği idi.
Kısa bir süre sonra tereyağı makinesi ve meşe ağacından yapılma çarklı çamaşır makineleri üretildi ve bunlar genç işletmenin en çok aranılan ürünleri oldu. Zirai makineler için mevcut olan teknik donanım sayesinde elektrikli çamaşır makineleri 1904 yılında ilk olarak köylere girmeye başladı.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Okunmamış 28-04-2010, 04:35 PM
UYAL
Standart Cevap: ilk çamaşır makinesi

1907’de Miele, fabrikayı direkt demiryolu bağlantısı olan Gütersloh’a taşıdı. Zira bu şehir gelişmekte olup Berlin Ruhr Bölgesi’nde gidiş geliş merkezi üzerindeydi. İlk şube Darmstadt’ta açıldı. Firma Sağlık Sigortası kuruldu ve çalışanlar için lojmanlar yapıldı.
1910 - Miele & Cie gelişti. Başlangıçta 11 olan çalışan sayısı 550’ye yükseldi. Küçük bir işletmeden Almanya’nın en büyük süt santrifüj, tereyağı, yıkama sıkma ve ütü fabrikası meydana geldi. Demir dökme, kalay, galvaniz, emaye, zımba, çekme ve modern demir kesme atölyeleri ile fabrika büyüdü. Böylece on iki çamaşır makinesi modeli ve ütü piyasaya sunuldu. Teknik ve ticari başarılar sonucunda kurucular büyük bir adım atarak otomobil imal ettiler ve bu üretim müşterilerin çok hoşuna gittiği için talep de fazla oldu.
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Okunmamış 28-04-2010, 04:36 PM
UYAL
Standart Cevap: ilk çamaşır makinesi

Zorlu denemeler neticesinde Miele Otomobil’in ne kadar güçlü olduğu ortaya çıktı. Fakat buna rağmen, 125 adet otomobil satışından sonra Carl Miele ve Reinhardt Zinkann üzülerek üretime son verdiler. Çünkü otomobillerin geliştirilmeleri esnasında mecburen esas üretim alanı ihmal edilmişti.
1920 - Bu yıllardan itibaren şu tabir moda olmuştu: “Miele marka bisiklete binersen, hedefe rahat ve çabuk gidersin.” Bu bir başarının hikayesi idi, şöyle ki; on iki yıl sonra Bielefeld fabrikası 500 bininci bisikleti imal etmişti. Aynı şekilde 1927 yılında çamaşır makineleri için de bir jübile yapıldı. Bu arada çamaşır makinesi modelleri de 24’e çıkmıştı. Bütün dünyada bir reklam sözcüğü dolaşıyordu. ”Bütün çamaşır makinelerini tanıyan teyze “Yalnız Miele, Miele” diyordu.
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Okunmamış 28-04-2010, 04:36 PM
UYAL
Standart Cevap: ilk çamaşır makinesi

Bu arada ürün paleti çok genişlemiş, elektrik süpürgeleri Bielefeld şehrinde üretiliyor, ütü imalatı ise ev işlerini hafifletiyordu. Miele 1929 yılında Avrupa’da ilk defa elektrikle çalışan bulaşık makinesini üretmişti.
1930 - Miele ilk ****l çamaşır makinesini pazara sundu. Bu arada firma Avrupa’nın en büyük santrifüj fabrikasını kurdu. Carl Miele ve Reinhard Zinkann 1930’larda oğulları genç Carl Miele ve Kurt Christian Zinkann’a “Her zaman daha iyi“ sözlerine sadık kalarak, hedefledikleri gibi küçük bir atölyeden uluslararası bir şöhrete sahip 2700 kişinin çalıştığı bir firma bıraktılar. İkinci Dünya Savaşı’nın başlangıcına kadar Almanya, İsviçre ve Avusturya’da toplam olarak 30 yeni işyeri açtılar. Firma kurucularının varisleri zorlu savaş yıllarına rağmen hedefledikleri amacı takip ederek yalnızca 1.sınıf ve dayanıklı mal üretmek yolundan ayrılmadılar ve firma dışından herhangi bir sermaye yardımı almadan kendi kendilerine yetebildiler. Mallarının kalitesi ve iyi şöhreti sayesinde başarılarını garantilediler.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Etiketler
çamaşır makinesi, icatlar

Seçenekler
Stil


ilk çamaşır makinesi

ilk çamaşır makinesi konusu, Ödev Kaynakları/Diğer Ders Ödevler bölümünde tartışılıyor .Benzer Konular

Konu Kategori
hesap makinesi tarihi Diğer Ders Ödevler
bilgisayar değil sanki çamaşır makinesi. Donanım Sorunları
Olympus µ 790 SW: dayanıklı fotoğraf makinesi Donanım Haberleri Ve İncelemeleri
Cola'dan çıktı, 10 milyon Euro ile çamaşır fabrikası kurdu Güncel Haberler
MP3 çalan çamaşır makinesi Teknoloji Rehberim


Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:40 AM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Tynt Script Sponsored by Information Technology Salary
Bütün Hakları Saklıdır 2005-2011 Rehberim.net