Rehberim

Bilgisayardaki Oyun Konsolu

DONANIM REHBERİM bölümü Donanım Sorunları ve Çözümleri / Bilgisayardaki Oyun Konsolu konusu gösteriliyor Özet:Emülatörler ile konsol oyunlarını bilgisayar ınızda çalıştırabilirsiniz. Günümüz teknolojisi, oyun oynamaktan hoşlanan kullanıcılar için pek çok farklı imkan sunmaktadır. Oyun ...


Go Back   Rehberim > DONANIM REHBERİM > Donanım Sorunları ve Çözümleri

Bilgisayardaki Oyun Konsolu

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

  Sponsorlu Bağlantılar

Cevapla

Seo Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 05-10-2008, 10:01 PM
Facebook Oyunları
Standart Bilgisayardaki Oyun Konsolu

Emülatörler ile konsol oyunlarını bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz.Günümüz teknolojisi, oyun oynamaktan hoşlanan kullanıcılar için pek çok farklı imkan sunmaktadır. Oyun konsolları, oyun oynamak isteyenlerin başvurabilecekleri en kestirme ve en zahmetsiz yoldur. Ama bu durum, bilgisayarın oyun konusunda çok gerilerde kaldığı anlamına da gelmez. Hatta bilgisayarınız ile sadece PC oyunlarını değil; aynı zamanda konsol oyunlarını oynamanız bile mümkündür. Bilgisayarın asıl işlevi oyun oynamak olmasa da, evinizdeki PC'yi sonsuz eğlence sunan bir oyun makinesi haline getirebilirsiniz.

KONSOL OYUNLARI VE PC

Günümüzdeki muhteşem grafikli bilgisayar oyunlarını bir kenara bırakıp yıllar önce oynadığımız klasik Commodore 64 oyunlarına göz atalım... Hatta konuyu biraz daha derinleştirip işin içine Amiga oyunlarını ve jeton atarak kullanılan oyun makinelerini de dahil edebiliriz. İşte tam da bu noktada emülatörler devreye giriyor. Emülatörler, farklı sistemler için geliştirilmiş eski oyunların PC'de oynanmalarını sağlayan özel yazılımlardır. Bu yazılımların yardımıyla bilgisayarınızı Commodore 64'e veya jetonlu oyun makinesine dönüştürebilirsiniz. Ancak hepsi bu kadarla da sınırlı değil. PlayStation oyunlarını PC üzerinde oynamak isteyenler de, yine özel emülatörlere baş vurabilirler.

Emülatörler, günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Ancak bu yazılımlar, büyük bir tartışmayı da beraberlerinde getirmişlerdir. Emülatörlerin ne kadar yasal oldukları konusunda yaşanan şiddetli tartışmalar, henüz kesin bir sonuca ulaşmış değil. Özel makineler için hazırlanmış ve ticari değere sahip olan oyunların başka makinelerde ücretsiz olarak oynanmalarını sağlayan bu tip yazılımlar, bir görüşe göre yasaya aykırıdır ve yasaklanmalıdır.

Aslında konu eski oyunlar olduğunda büyük bir sorundan bahsedemeyiz. Ancak şu an piyasada satılan PlayStation oyunlarının bilgisayarda oynanabilmeleri, özellikle üretici şirketleri çok rahatsız etmektedir.

Bu sayfalarda yapmaya çalıştığımız, emülatör kullanımının ne kadar doğru olduğunu tartışmak değil. Biz sadece emülatörlerin ne olduğundan ve ne işe yaradıklarından bahsediyoruz. Kullanıp kullanmamak ise tamamen sizin tercihinize bağlı.
Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil


Bilgisayardaki Oyun Konsolu

Bilgisayardaki Oyun Konsolu konusu, DONANIM REHBERİM/Donanım Sorunları ve Çözümleri bölümünde tartışılıyor .Benzer Konular

Konu Kategori
Gta San Andreas(ps2) Hilelerİ Oyun İnceleme
Oyunun Katkıları Çocuk Sağlığı ve Gelişimi
Hentbol Oyun Kuralları Spor Genel
Futbol Oyun Kuralları Spor Genel
Psikoloji Konuları Felsefe - Sosyoloji - Psikoloji


Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:57 PM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Tynt Script Sponsored by Information Technology Salary
Bütün Hakları Saklıdır 2005-2011 Rehberim.net