Rehberim

Güzel ve Özlü sözler

EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM bölümü Edebiyat & Sanat / Güzel ve Özlü sözler konusu gösteriliyor Özet:Arkadaşlar bildiğiniz güzel sözleri bu bölümde paylaşabiliriz...teşekkürler BURAYA TEŞEKKÜR VEYA YORUM YAZISI YAZMAYINIZ.. SADECE GÜZEL VE ÖZLÜ SÖZLERİ PAYLAŞALIM.. SEVGİLER ...

Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Edebiyat & Sanat

Güzel ve Özlü sözler

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 03-02-2006, 08:50 PM
enesceyhun
Thumbs up Güzel ve Özlü sözler

Arkadaşlar bildiğiniz güzel sözleri bu bölümde paylaşabiliriz...teşekkürler

BURAYA TEŞEKKÜR VEYA YORUM YAZISI YAZMAYINIZ..

SADECE GÜZEL VE ÖZLÜ SÖZLERİ PAYLAŞALIM..

SEVGİLER
Sponsorlu Bağlantılar

Konu Raskolnikov tarafından (19-02-2006 Saat 08:21 PM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 03-02-2006, 08:51 PM
enesceyhun
Standart Cevap: Güzel ve Özlü sözler

"İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı
gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettigini,
payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür."

TOLSTOY
Okunmamış 03-02-2006, 08:56 PM
enesceyhun

"Akıllarımız sınırlı, fakat bu sınırlılığın şartları içersinde sonsuz olasılıklarla çevrilmişiz. İşte hayatın gayesi bu sonsuzluktan kavrayabildiğimiz kadar çok şey kavramak."

WHİTEHEAD, ALFRED NORTH (1861 - 1947)
Okunmamış 10-02-2006, 09:33 PM
esrefcan
Standart Ünlülerin Söyledikleri

ÜNLÜLERİN SÖYLEDİKLERİ

-Kendi düşen adamı bırak düşsün, şayet bir başkası tarafından itilmişse, işte o zaman onu tut. (Machiavelli)
-Gerçeğin hakkını sadece hatalar verir. (J.Renard)
-Yaşamak yavaş-yavaş ölmektir. (Eflatun)
-Yalan ne kadar büyük olursa, inanan da o kadar çok olur. (Hitler)
-Borç köle olmanın başlangıcıdır. (Hugo)
-Hiçkimse görmek istemeyen kadar kör değildir. (İbni-Sina)
-Boş mideyle kahraman olunmaz. (Covper)
-Çok bilenler konuşmaz. Çok konuşanlar bilmez.(Lao-Tzu)
-Güneşi kaçırdın diye gözyaşı dökersen, yıldızları da göremezsin. (Tagore)
-Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. (H.Ford)
-Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs)
-İnsanlar ömür kısadır derler ama, yine de onu kısaltmak için ellerinden geleni yaparlar. (Rossesau)
-Düşünmeden öğrenmek zaman kaybetmektir.(Konfüçyus)
-Büyük görünen birçok adam, yakından bakılınca büyüklüklerini kaybederler. (W.S.Landor)
-Öğretmek, iki kere öğrenmek demektir. (J.Jaubert)
-Bizzat katlanamadığınız eziyete başkasının tahammül etmesini istemeyiniz. (Syrus)
-Hiç bir insana rastlamadım ki, onda öğrenilecek bir şey olmasın. (A.Vigny)
-Şurada burada güçlü adımlarla dolaşmaktansa, doğru yolda sekerek yürümek daha iyidir. (Augustinus)
-Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır. (A.Gide)
-Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer.
(M.Twain)
-Düşüncelerini değiştirmeyenler yalnızca deliler ve ölülerdir. (T.Lowell)
-Dost kazanmanın tek yolu, dost olabilmektir.
(Emerson)
-Abartma, dürüst insanların yalanıdır. (J.Maistre)
-Bazı yıkılışlar, daha parlak kalkışların teşvikçisidir. (Shakespeare)
-Başkasının izinde yürüyen, iz bırakamaz. (J.Brannon)
-Başarısızlık, daha zekice başlama fırsatından başka bir şey değildir. (Henry Ford)
-Doğruluk sonsuzluğun güneşidir, nasıl olsa doğar. (W.Phillips)
-Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir, kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir. (Lao-Tzu)
-İnsanın bilmediği birşey için bilmiyorum demesi de bir ilimdir. (İbn-i Mes`ud)
-Cahil insan kendinin bile düşmanı iken, başkasına dost olması nasıl beklenir. (Sokrates)
-İnsan, gençliğinde öğrenir, yaşlandığında anlar. (E.Eschenbach)
-Düşmanlarınızı sevin çünkü, kusurlarınızı yalnız onlar açıkça söyleyebilir.
(B.Franklin)
-Büyük işler gibi, büyük düşüncelerin de davula ihtiyaçları yoktur. (Bailey)
Okunmamış 10-02-2006, 11:48 PM
askilinc

sabretmek boyun eğmek değil ,mücadele etmektir.(kerküki şeyhi .k. vadisinden )
Okunmamış 11-02-2006, 11:42 AM
Raskolnikov

Dostlar yıldızlar gibidir.. karanlık çökünce ilk onlar gözükür..
Okunmamış 19-02-2006, 08:22 PM
Raskolnikov

Gerçek dostluklarda yaratılışları bayağı olanların hiç bir zaman göremeyeceği bir seviye vardır.

Bir kapı kapandığında diğeri açılır; ama biz genellikle kapanan kapıya öyle uzun süre pişmanlıkla
bakarız ki, hangi kapının açıldığını fark edemeyiz.

Dehanın onda biri hayal gücü , onda dokuzu terdir.

İnsani az bilmek kadar kuşkulandıran hiç bir şey yoktur.

İnsan, hayatının dörtte üçünü yapamayacağı şeyleri istemekle geçirir.

Sürekli olarak kendini yönetebilmek, insanın sahip olabileceği en değerli yeteneklerden birisidir.

Aptal, susarak kazandıklarını konuşarak kaybedendir.

Eğer kendinizi disipline edemezseniz, başkaları tarafından disipline edilirsiniz.

İş yaşamında tatminsizlik, gelişme ve büyüme için şarttır.

Ne tarafa gidersen git, gittiğin yol rüzgara karşı ve yokuştur.

Başarının sırrı detayda gizlidir.
Okunmamış 19-02-2006, 08:23 PM
Raskolnikov

1- Al hançeri vur yüreğime vur kanlar fışkırsın sakın fazla derine inme çünkü orada sen varsın...
2- Bulabilseydim dünyanın en sivri bıçağını saplardım kalbimin en derin köşesine ve akan kanlarla yazardım seni seviyorum diye...!
3- Bir gün belki mezarıma gelirsin. Hava kararır, şimşek çakar, gök gürler ve benim mezardan bir el çıkar. Sana kefeninin bir parçasını uzatır. Arasında gül vardır ve içinde 'seni unutamadım' yazar.
4- Hayatta iki gülü sevdim!!! Biri kırmızı diğeri beyaz!!! Sen beni unutursan kırmız gül solsun!!! Ben seni unutursam beyaz gül kefenim olsun!!!
5- Seni göklere yazdım bulutlar sildi, yerlere yazdım yağmurlar sildi, denizlere yazdım dalgalar sildi, kalbime yazdım orda ebediyen kalacaksın.
6- Gözlerin dolarsa bir gün, bil ki ben seni anıyorum. Kalbin yanarsa bir gün, bil ki ben ağlıyorum. Bir gün ağlamak gelirse içinden, bil ki ben de yaşamıyorum...!
7- Dal rüzgarı affetse de kırılmıştır bir kere.
8- Dünyada iki kör tanıyorum; biri beni görmeyen sen, biri de gözü senden başkasını görmeyen ben.
9- Benim kalbimi kırmak suya yazı yazmaya benzer, o kalbi tamir etmek ise kayan yıldızı tutmak gibidir. Sen suya yazı yazmayı başardın, şimdi kayan yıldızı bekle..
10- Sevgiyi göstereceksin, söylemek yetmez. Sevgiyle dokunacaksın, düşünmek yetmez. Sevgi ağzında olacak, gözünde yetmez. Sevgiyi vereceksin gönlünde yetmez...
11- Sana duyduğum sevginin en ufak zerresini bir başkasına duysaydım onun uğruna feda edebileceğim en değersiz şey canım olurdu...
Okunmamış 19-02-2006, 08:23 PM
Raskolnikov

1- 7 ayrı iklimden 7 çeşit arı getirseler, 7 çeşit arı 7 ayrı çiçeği dolaşsa, 7 ayrı çiçekten 7 çeşit bal yapsa senin kadar tatlı olamaz...
2- Seni kalbimin en derin hücrelerine koyuyorum sakın avukat tutma çünkü seni çok seviyorum.
3- Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder, büyükleri ise yüceltir tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi....
4- Kocaman okyanusta bir su damlası olmak veya uçsuz bucaksız bir çölde kum tanesi olmak, ama; en önemlisi senin sevgilin olmak....
5- Ne zaman kör ve sağır bir ressam, düşen gülün resmini kristal zemin üzerine yapabilirse o zaman ben seni unuturum.
6- Affetmek Allah’a, ağlamak çocuklara mahsustur. Allah olmadığım için affetmeyecek çocuk olmadığım için ağlamayacağım.
7- Güneşin bile buz tuttuğu yerde eğer bir ışık görürsen, bil ki o benim sana yanan kalbimdir.
8- Sevgi değer vermesini bilmektir. Sevgi birliktelikten sevinç duymaktır. Sevgi bilinçtir.
9- Aşk için kan lazım deseler dünyanın atar damarını keser kan bulurum. Yok illa bu kan senin kanın olacak deseler kolumu keser kan bulurum. Eğer bu sevgiye bu aşka değecek isen...
Okunmamış 19-02-2006, 08:24 PM
Raskolnikov

1- Yağmurlu bir günde sana koşar gelirsem ıslak saçlarımı düzelt... Başımı omzuna yasla nemli dudaklarımı dudaklarına ansızın değdir. Masum ve üzgün bir çocuk gibi konuşursam anla sana muhtacım ver ellerini ellerime, yalanda olsa seni seviyorum de...
2- Hadi gökyüzünden senin için tuttuğum, üzerine tüm duygularımı yüklediğim, yıldızı al, yüreğimden yüreğine yollar var, hadi benim için uzaklardan bir tebessüm yolla...
3- Dünyada iki tane gül olsun, biri beyaz biri kırmızı. Kırmızı seni sevmediğim zaman solsun. Beyaz beni sevmediğinde kefenim olsun.
4- Bir deniz düşün, susuz. Bir insan düşün, mutsuz. Bir gece düşün, uykusuz. Bir bahar düşün, çiçeksiz. Bir gönül düşün, sevgisiz. Bir de beni düşün, sensiz. Seni seviyorum...
5- Duygular vardır anlatılmayan, sevgiler vardır kelimelere sığmayan, bakışlar vardır insanı ağlatan, insanlar vardır ki asla unutulmayan, işte sende onlardansın!!!
6- Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek, gündüzleri yıldızları görebilmek marifet. Aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifet.
7- Bulutlara yükledim özlemimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım göz yaşlarımla, küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?
8- İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepsi gökteydi. Hepsi parlıyordu. Ama ben seni güneşim seçtim ve bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.
9- Seni yıldızlara benzetiyorum, yıldızlar kadar parlak, yıldızlar kadar ulaşılması zorsun ama yıldızlar milyonlarca, sen biganesin...
Okunmamış 19-02-2006, 08:25 PM
Raskolnikov

1- Bir gün güneşe buz ile adını yazan birisi olursa bil ki seni benden daha çok seviyor.
2- İskelemin ayağındaki balıklar getirdi haberini, dediler ki 'Bir deniz kızı haber uçurdu sana' inanamadım, gökyüzüne baktım; martılar gülümsedi bana!
3- Umut yazıyorum bir kır çiçeğinin taç yaprağına. Nice soğuklara dayanıyordu bir sözünle kırılıverir diye korkuyorum...
4- Benim için insanlar ikiye ayrılır, sevdiklerim ve diğerleri. Sevdiğim insanlar da ikiye ayrılır, çok sevdiklerim ve diğerleri. Çok sevdiğim insanlar da ikiye ayrılır, sen ve diğerleri.
5- Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar uzak ve onlar kadar değerlisin ama aranızda tek bir fark var, onlar milyonlarca sen bitanesin!!!..
6- Kocaman okyanusta bir su damlası olmak veya uçsuz bucaksız bir çölde kum tanesi olmak, ama, en önemlisi senin sevgilin olmak...
7- Hani gözler vardır, sözleri anlatır... hani sözler vardır, gözleri ağlatır... bir de sevgi vardır, seni... yalnız seni anlatır...
8- Yarı dalgalı olmamalı deniz, ya kudurmalı, ya durulmalı, ya sonuna kadar batmalı. Hançer kınında kalmamalı, yarı sevdalı olmamalı gönül, sevdi mi ölümüne sevmeli...
9- Güller içinde geçse de ömrüm senin üstüne gül koklamam gülüm. Seni koklamaksa ölüm. Sen buna değersin gülüm.
10- Seni ne kadar sevdiğimi bilmek istersen gökyüzündeki yıldızları saaaaay.
11- Gözlerinden süzülen bir damla yaş olmak isterdim. Gözlerinden doğup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek için...
12- Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin. Bu gül sana vereceğim son hediyem. Maalesef ben sana bu gülü verecek kadar alçağım; ama yine biliyorum ki sen bu gülü alacak kadar alçak gönüllüsün...
Okunmamış 19-02-2006, 08:25 PM
Raskolnikov

1- Birlikte yaşayabileceğin biri ile değil onsuz yaşayamayacağın biriyle ol! Geldiği zaman boşluk dolduranlardan değil gittiği zaman yeri doldurulamayanlardan olsun.
2- Sen giderken birlikte ağlamıştık. Yerini şimdi yağmura verdim sen gelene dek gözyaşıma ortak olacak başka göz değmesin diye gözlerime.
3- Önce düştüğümde kalkmayı öğrendim. Sonra aleve dokunduğumda acıyı... Sevmeyi öğrendim sevilmeyi.. sonra terk edilip beklemeyi.. sayende unutulmayı da öğrendim.. her şeyi öğrendim de yalnız unutmayı öğrenemedim!
4- Ne zaman çöller deniz, denizler çöl olursa, kayada nilüfer çöllerde çam çıkarsa, güneş kararıp ay bizim eve düşerse, o zaman seni unutup başkasını severim...
5- Seni bu dünyada 3 kişi seviyorsa bunu bil ki en çok seven benim, seni bu dünyada 2 kişi seviyorsa ilki benim, seni bu dünyada bir kişi seviyorsa o bir tek benim seni bu dünyada kimse sevmiyorsa bil ki ben ölmüşüm.
6- Bir dalda 7 gül 6’sını rüzgar alır biri kalır. Alayım diye onu 7 kere çağıracağım seni 6 sında gelme ama söz ver 7. sinde tek sözümle tek gülle gel.
7- Yüreğimdeki tüm çiçekleri sana kopardım, sana topladım, güneşi odama aldım, rüzgardan şarkılar yaptım. Bir seni söyledim sonra şarkıları...
8- Sen her zaman nerede olursam olayım ne düşünürsem düşünüyüm her an kalbimdesin seni ne kadar sevdiğimi kelimeler ile anlatamam ama şunu bil seni seviyorum!!!!!!
9- Düşünüyorum da, düşüncelerin en güzeli, senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken, düşündüğünü düşünmek olsa gerek diye düşünüyorum.
10- Çok çekti yüreğimiz hep olsun dedik. Ama kalbimizdeki sevdayı biz yenemedik. Hep beraberliğimizde uzak durup içimizi yedik. Sevdayı böylesi bildik biz...
11- Sen var ya sen sigaram gibisin, dumanı saçların, alevi gözlerin. Yalnız bir fark var ben sigara yaktıkça sen beni yakıyorsun.
Okunmamış 05-03-2006, 04:48 PM
enesceyhun

Gerçeğin dallarına umutsuzlukla çıkılmaz.
Nietzche
Okunmamış 06-03-2006, 02:32 PM
enesceyhun

Bir kadın, oğlunu aklı başında biri yapabilmek için 20 yıl uğraşır.
Bir başka kadın gelir, 20 dakikada aklını başından alır. anonim
Okunmamış 06-03-2006, 06:44 PM
ademoğlu

Alıntı:
enesceyhun Nickli Üyeden Alıntı
Bir kadın, oğlunu aklı başında biri yapabilmek için 20 yıl uğraşır.
Bir başka kadın gelir, 20 dakikada aklını başından alır. anonim
biz yinede 20 yılın hatırını bilelim...

çaresiz değilsiniz, çareSİZsiniz....
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

Güzel ve Özlü sözler

Güzel ve Özlü sözler konusu, EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM/Edebiyat & Sanat bölümünde tartışılıyor .