Rehberim

bambu ağacı nasıl yetiştirilir

EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM bölümü Edebiyat & Sanat / bambu ağacı nasıl yetiştirilir konusu gösteriliyor Özet:Çin Bambu ağacının yetişmesi, olumlu ısrar için güzel bir örnektir. Çinliler bu ağacı şöyle yetiştiriyorlar: ....önce ağacın tohumu ekilir, sulanır ...

Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Edebiyat & Sanat

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 30-11-2006, 08:22 PM
EKREM
Standart bambu ağacı nasıl yetiştirilir

Çin Bambu ağacının yetişmesi, olumlu ısrar için güzel bir örnektir. Çinliler bu ağacı şöyle yetiştiriyorlar:
....önce ağacın tohumu ekilir, sulanır ve gübrelenir.Birinci yıl tohumda herhangi bir değişiklik olmaz.Tohum yeniden sulanıp gübrelenir.
Bambu ağacı ikinci yılda da toprağın dışına filiz vermez.
Üçüncü ve dördüncü yıllarda her yıl yapılan işlem tekrar edilerek bambu tohumu sulanır ve gübrelenir.
Fakat inatçı tohum bu yılda da filiz vermez.
Çinliler büyük bir sabırla beşinci yılda da bambuya su ve gübre vermeye devam ederler.
Ve nihayet beşinci yılın sonlarına doğru bambu yeşermeye başlar ve altı hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 27 metre boyuna ulaşır.
Akla gelen ilk soru şudur :
Çin bambu ağacı 27 metre boyuna altı hafta da mı? yoksa beş yılda mı ulaşmıştır? Kuşkusuz ki beş yılda. Büyük bir sabırla ve ısrarla beş yıl süresince, tohum sulanıp gübrelenmeseydi ağacın büyümesinden hatta var olmasından söz edilebilir
miydi?...
Bir başarının şartları her zaman çok basittir:
Bir süre için çalışın, o sürede tahammül edin, dayanıklı olun, başaracağınıza daima inanın ve hiçbir zaman geri dönmeyin..
Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 16-07-2008, 08:56 AM
Tamara
Standart Cevap: bambu ağacı nasıl yetiştirilir

Bununla ilgili bir sunum okumuştum.Gerçekten çok enteresan. ama Bambunun dalını kırıp suya koyduğunda ise yine aynı şekilde uzamaya devam ediyor. Hatta son birkaç yıldır Türkiye de de bu bitkinin uğur verdiği düşünülerek evlerde ve iş yerlerinde yetiştirilmeye başlandığını söyleyebilirim.
Teşekkürler
Okunmamış 19-07-2008, 04:06 PM
fikrimin_ince_gülü
Standart Cevap: bambu ağacı nasıl yetiştirilir

sabır en güzel meyvaların suyudur...
eğer insan sabretmeyi biliyosa en zor durumlarda bile başarılı olabilir. bambu ağacı yetiştirmek bence sabır istiyor... sonunda en güzel meyveyi alacak bi sabır...
Yeni Konu aç Cevapla

Etiketler
bambu, bambu ağacı

Seçenekler
Stil

bambu ağacı nasıl yetiştirilir konusu, EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM/Edebiyat & Sanat bölümünde tartışılıyor .

Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:04 AM.