Rehberim

iPhone oyun ve program yükleme

CEP TELEFONU REHBERİM bölümü Iphone / iPhone oyun ve program yükleme konusu gösteriliyor Özet:Bunun en rahat yolu telefonunuza winSCP ile bağlanarak yapmaktır winSCP ile nasıl bağlanacağınızı anlatacağım sonrası yapmak istediğiniz işleme göre sizler ...

Go Back   Rehberim > CEP TELEFONU REHBERİM > Iphone

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 15-03-2009, 01:28 PM
Raskolnikov
Standart iPhone oyun ve program yükleme

Bunun en rahat yolu telefonunuza winSCP ile bağlanarak yapmaktır winSCP ile nasıl bağlanacağınızı anlatacağım sonrası yapmak istediğiniz işleme göre sizler devam edersiniz..

1.adım : telefonunuza BSD subsystem yüklü olması gerekli
Cydia system klasörü içerisinde bu mevcut buradan yükleyebilirsiniz.

2.adım :Cydia'dan openSSH yi yüklmeniz gerekmekte ( bu bilgisayarın telefona bağlanabilmesini sağlayacaktır )

3.adım : internete zaten bağlıyızki bu uygulamaları telefonumuza kurabildik..bu aşamadan sonra iPhone'da modeminizin isminin olduğu kısımda en sağda ok işaretine tıklayın burada modem ile bağlantı kurulduktan sonra bağlantı bilgileri yer alır

IP numaranızı buradan bakın ve not edin
genellikle airties modem kullanıldığından

192.168.2.xx şeklinde bir ip numaranız olacaktır ..

PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN : [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]

şimdi bu linkte bulunan winSCP programını indirdikten sonra üzerine çift tıklayalım karşımıza bir pencere açılacak bu pencerede telefonumuzua bağlanmamız için bazı bilgileri girmemiz gerekli.

telefonumuzun bilgisayarımıza bağlı olduğunu unutmayalım..

4.adım : host kısmına telefonumuzun ip numarasını aralarındaki noktalama işaretleri ile birlikte yazalım

kullanıcı kısmına : root
şifre kısmına : alpine

altta bulunana SFTP yi SCP ye çevirelim ve login diyelim

telefona bağlanmaya çalışacaktır ..

5. adım : telefona 15 kez bağlantı denemesi yapıldı ama bağlanılamadı yeniden deneniyor uyarısı gelirse abort tuşuna basmayın bekleyin eninde sonunda bağlanacaktır enidişelenmeyin.

6.adım : karşımıza küçük bir pencere açılıp ok veya reconnect geldi ise bilinki bsd veya open ssh kurulu değildir beyaz pencerede bir şeyler yazıyorsa bağlanmaya çalışılıyor demektir..

searching host...
connectinting host ...

gibi 2 satır yazı çıkmış olmalı 2 satır yazmıyorsa openSSH' ı unuttuk demektir

karşınıza 15 defadan fazla sorgu yapıldı gibisinden bir uyarı gelebilir abort kısmı var olacaktır sakın buna basmayın sadece bekleyin telefona bağlanma tekrarlanacak ve sonunda bağlanacaksınız ..

pencerede bikaç sıralama işlemi tamamladı ve karşınıza bir uyarı penceresi geldi epeyce bir şeyler yazıyor isteyen okusun isteyen kısaca yes desin geçsin

7.adım : karşımıza son aşamada açılan pencerede iki bölme var sol taraf sizin bilgisayarınızın içi sağ taraf ise telefonumuzun içi oluyor telefonuda bir bilgisayar gibi düşünün.

şimdi sol tarafta ilk açılışta belgelerim kısmında, sağ tarafta ise root kısmında açılacaktır ..

kullanım kolaylığı olması açısından pencereleri üst kısında bulunan küçük pencereden sol tarafı desktop sağ tarafı ise root'a getirin. yalnız karıştırmayın bir çok root vardır benim kastım köşeli parantez içinde olan root'tur zaten ilk aşamada sağ tarafta küçük kutucukta onu görürüsünüz klasörler açtıkta soy ağacı şelklinde ilerlerler..

bunlar ne işimize yarar.

türkçeleştirme uygulama yükleme veya telefon içerisinde umara formatı gibi aklınıza gelebilecek sistem modifiyelerinini tümünü bu şekilde yapabiliriz .

en basit örneği bir uygulamanızda sorun var açın silin yenisini kurun .. vs vs

umarım işinize yarar .

Şimdi gelelim uygulamaları nasıl çalıştıracağınıza:

1. ilk önce versiyonu 2.0 veya 2.01 olan ve jailbreak olmus yani hali hazırda kullanılan bir iphone gerekli..

2. daha sonra indirdiğiniz uygulama klasöründen çıkan ".app" klasörünü oldugu gibi "/Applications" klasörüne atınız ve uygulamanın klasörünü açıp içndeki uygulama ismine tıklayıp ya menünü altında bulunan properties'e tıklamalı yada f9'a basarak karşımıza uygulama özelliklerini getirerek o ekranda
görünen 0644 ü 0755 yapıp ok dedikten sonra

3. /var/mobile/ in içine "Documents" adında yeni bir klasör açın ve izinini 777 yapın ( Baş harfin Büyük olmasına dikkat edin "D"ocuments )

vee iphonunuzu respring veya kapatıp açınız oyununuz veya uygulamanız tam sürüm karşınızda ...

WinPwn 2.5.0.2 - updated 8/31/08:

Detaylı Resimli Anlatım : [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]
Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 15-03-2009, 01:29 PM
Raskolnikov
Standart Cevap: iPhone oyun ve program yükleme

Windows Guide To Using WinSCP With iPhone

If you need to edit or transfer files on the iPhone and you are using windows, WinSCP is the program you need. Many people have asked me how to transfer files to the iPhone so I made an easy guide to follow bellow. If you would like me to add anything or have questions please let me know.
First make sure you have ssh and bsd subsystem installed from installer. Next get [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ] and find your iPhone’s ip by going to (on your iphone) settings > Wi-Fi > “Your selected WiFi” > Look under IP Address- Connect to your iPhone using WinSCP (user: root password: alpine) Change File Protocol to SCP
Just press login after your screen on WinScp
click on the “..” until you see root, then click on the applications folder and put your downloaded .app program inside by dragging and dropping.

To set file permissions(CHMOD) right click on the folder or file and select properties. Most of the time you will have to change the Octal to 0755. If you have any other questions please ask.
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/mikew/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-4.jpg[/IMG]

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]
Okunmamış 24-07-2009, 10:24 PM
kadir1987

arkadaslar ben iphoneye 8 gb olana bır turlu oyun atamıyorum yardım edersenız sevınırım
Okunmamış 24-07-2009, 11:13 PM
Raskolnikov

yaptığınız işlemi, kullandığınız bağlantı türünü iphone özelliklerini ve aladığınız hatayı yazmadan bizden müneccim olmamızı beklemeyin, iyi soruya iyi cevap gelir
Okunmamış 04-05-2010, 11:06 AM
Toprak

iPhone oyun ve program yükleme başlıklı konuyla ilgili yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.
Okunmamış 14-08-2010, 02:29 AM
XXXMORUKXXXX

slm bnde t-tech marka tlf var ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum bilen varsa yazarsanız sevinirim tşk ederim...

Konu enesceyhun tarafından (14-08-2010 Saat 05:10 PM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 06-10-2010, 05:38 PM
dogan7666

winscip programınaı yukledım ama network hatası verıyo logın yaptıgımda bıde ıphone ye cydia dan bds dıye bısey yuklenmesı gerekıyo ama system klasorunde oyle bı program yok daha ayrıntılı bı sekılde yardımcı olursanız sevınırım telefonumun modelı ıphone 3gs 3.1.2 versıyon yuklu ıcnde en kısa zamanda cevap yazarsanız sevınırım
Okunmamış 14-01-2011, 10:27 PM
halitemer

Arkadaşlar, ben Iphone da yeniyim.

Iphone 16GB var. Program kurmayı ne kadar araştırsam da bi türlü beceremedim.

Nokiadaki gibi programı bul telefona at, kur şeklinde olmuyor mu Iphone

yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok acil yapmam gerekiyor.

Şimdiden Teşekkürler.
Okunmamış 24-01-2011, 08:03 PM
kingpolat

İphone Çin İçin Geçerlimidir?
Okunmamış 27-01-2011, 02:13 PM
kingpolat

WinSCP inmiyorr LiNK YoKK ve Telefonu Bilgisayra Neyle Baglicaz? CCVP PLS...
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

iPhone oyun ve program yükleme konusu, CEP TELEFONU REHBERİM/Iphone bölümünde tartışılıyor .