Rehberim

toplantı tutanakları

EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM bölümü Öğretmenler Odası / toplantı tutanakları konusu gösteriliyor Özet:arkadaşlar elinde sene başı ve sonu öğretmenler kurulu toplantı tutanakları olanlar var mı? Sponsorlu Bağlantılar...

Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Öğretmenler Odası

toplantı tutanakları

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 02-09-2006, 09:20 PM
nortonlee
Standart toplantı tutanakları

arkadaşlar elinde sene başı ve sonu öğretmenler kurulu toplantı tutanakları olanlar var mı?
Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 14-09-2006, 09:22 PM
zeybekk
Standart Toplanti TutanaĞi

Ban Ada Lazim ArkadaŞlar Yardimci Olur Musunuz LÜtfen
Okunmamış 24-11-2007, 12:51 PM
_ZaQWeR_
Standart Cevap: toplantı tutanakları

öğretmenler odasına taşınmıştır
Okunmamış 24-11-2007, 02:20 PM
DEMET

googleden bulursam atıcam
Okunmamış 24-11-2007, 02:21 PM
DEMET

Mevlana İlköğretim Okulu Öğrenci Kurulu Nisan ayı olağan toplantısında aşağıdaki gündem maddeleri görüşülmek üzere 01 Nisan 2004 tarihinde okulumuz öğretmenler odasında saat 01.00’de toplanılmış olup yapılan görüşmeler aşağıya çıkartılmıştır.
NİSAN AYI GÜNDEM MADDELERİ
  1. Açılış konuşması ve saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması.
  2. Öğrenci sorunlarının dinlenmesi.
  3. Öğrenci sorunlarına çözüm yollarının konuşulması.
  4. Öğrenci – öğretmen ilişkilerinin konuşulması.
  5. Öğrenci kılık ve kıyafetleri hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi.
  6. Okul ve sınıf temizliği hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi.
  7. Okul ders araç ve gereçlerini kullanımı hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi.
  8. Okul disiplini ve kuralları hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi.
  9. Turizmin ve turistin yurt ekonomisi açısından önemi üzerinde durulması, hafta boyunca yapılabilecek çalışma ve etkinlikler üzerinde konuşulması.
  10. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yapılabilecek etkinlik ve çalışmalar üzerinde konuşulması.
  11. Sağlık Haftası süresince sağlıklı yaşam için gerekli şartların neler olduğu konusu üzerinde konuşulması.
  12. İlçemiz II. Eğitim Bölgesi 5. Sınıflar arası bilgi yarışması hakkında konuşulması.
    Dilek, temenniler ve kapanış.
Tarafımdan yapılan açılış konuşmasından sonra saygı duruşu yapıldı ve ardından da İstiklal Marşı okundu.

Öğrenci-186-8-B: Okulumuza yeni gelen öğretmenlere gerek öğretmenler, gerekse okul idaresi tarafından yanlış bilgilendirmeler yapılması sonucu öğretmenler derslerimize ve bizlere bakış açıları olumsuz yönde olmaktadır.

Öğrenci-418-4-B: Aynı sınıfı kullanan öğrencileri sınıfları daha temiz kullanmaları gerekirken sınıfı temiz bıraktığımız halde her okula gelişimizde sınıflarımızı pislenmiş ve sıraları dağınık halde bulmaktayız. Bunun çözümlenmesini istiyorum.

Öğrenci-304 7-A: Bazı öğretmenlerimiz hala bizlere çok fazla ödev vermektedirler. Bunun giderilmesini istiyorum.

Öğrenci-248-6-A: Sınıflarımızdaki bazı öğrencilerin yaramazlığından dolayı derslerimizi sağlıklı bir şekilde işleyemiyoruz. Bunun çözümünü istiyorum.

Öğrenci-325-7-C: Okulumuzda Beden Eğitimi derslerinde giyeceğimiz elbiseleri rahat giyebileceğimiz bir ortamın yaratılmasını istiyorum.

Öğrenci-150-4-A : Turizm Haftası boyunca yurdumuzun turistik yerlerini tanıtıcı resimleri öğrenci kurulu köşesinde sergileyelim.

Öğrenci-436-6-C: 23 Nisan Bayramında okulumuzun folklor ekibiyle temsil edilmesini istiyorum.

Öğrenci-1712-5-D: 23 Nisan Haftası boyunca meclis ve egemenlikle ilgili yazıları köşemizde sergileyelim.

ALINAN KARARLAR
  1. Okulumuza yeni gelen öğretmenlere sınıflar ve öğrenciler hakkında doğru bilgilerin verilmesi için okul idaresi ile görüşülecek. Gerekirse yeni gelen öğretmenlerle bir toplantı düzenlenecek.
  2. Sınıfların ders sonunda düzenli ve temiz bir şekilde diğer eğitim yapacak sınıfa bırakılması için sınıflarda nöbetçi öğrenci çizelgelerinin oluşturulması için sınıf öğretmenleri ile görüşülecek. Sınıf veya ders öğretmenlerinin son dersten çıkışta sınıfı boşalttıktan sonra sınıflarını terk etmeleri belirtilecek.
  3. Öğrencilere gereğinden fazla ödev verilmemesi yolunda branş öğretmenleri ile görüşmeler öğrenci kurulu rehber öğretmeni Mehmet ÇALIŞKAN tarafından yapılacak.
  4. Sınıflarda yaramazlık yaparak derslerin işlenmesine engel olan öğrenciler tespit edilerek gerekli uygulamaların okul idaresi ve sınıf öğretmenleri tarafından yapılması için okul idaresi ve sınıf öğretmenleriyle görüşmeler yapılacak.
  5. Beden Eğitimi derslerinde giyilecek olan elbiselerin giyimi için okul araç ve gereç odasının düzenlenmesi için okul idaresiyle görüşülecek.
  6. Turizm haftası boyunca öğrenci kurulu köşesinde yurdumuzun turistik yerlerini tanıtıcı yazı ve resimlere yer verilecek. Konuyla ilgili koordinasyonu öğrenci kurulu başkanı Hacer YÜCEL yapacaktır.
  7. 23 Nisan Bayramı haftasında meclisi tanıtıcı ve ulusal egemenliğin önemiyle ilgili resim ve yazılar öğrenci kurulu köşesinde sergilenecek. Konuyla ilgili koordinasyonu öğrenci kurulu başkan yardımcısı Emine İZGİ yapacaktır.
Mehmet ÇALIŞKAN: Bu ay görüştüğümüz ve karara bağladığımız konularla ilgili olmak üzere okul idaresi ve ilgili öğretmenlerle birebir görüşmeler yapılacak. Sorunlara en kısa zamanda yapıcı çözümler bulunmaya çalışılacaktır.
10 Nisan 2004 tarihinde Halk Eğitim merkezinde yapılacak olan 5. sınıflar arası bilgi yarışmasında yarışacak olan öğrencilere başarılar diliyorum. Okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Yarışma günü herkesin okulumuzu desteklemek üzere özellikle sınıf temsilcileri olarak sizleri yarışma günü yarışmanın yapılacağı halk eğitim merkezine bekliyorum.
Toplantıya katıldığınız için hepinize teşekkür eder derslerinizde üstün başarılar, sağlıklı ve mutlu bir gelecek dilerim.
Mehmet ÇALIŞKAN.......................................... ........................Öğr.Krl.Rhbr.Öğrt.Öğrenci Kurulu BaşkanıÖğrenci Kurulu Bşk. Yrd

bunu kendine göre uyarla
Okunmamış 24-11-2007, 02:24 PM
DEMET

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]

bak girin buraya tıklsyım dosyayı indir diyin ve kaydedin. bakıyotum bulursam daha vericem
Okunmamış 24-11-2007, 02:24 PM
Facebook Oyunları

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ] birde buna bak istersen
Okunmamış 24-11-2007, 02:25 PM
DEMET

ZÜMRE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

OKUL : 5O YIL DEDEMAN İLKÖĞRETİM OKULU
ÖĞRETİM YILI :2006-2007
DÖNEM :1. Dönem
TOPLANTI TARİHİ :06/09/2006
KARAR NO : 1
TOPLANTI YERİ :Öğretmenler Odası
KONU :2. Sınıflar Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı.

Zümre, 50.Yıl Dedeman İlköğretim Okulu’nda 06/09/2006 tarihinde saat 9,30’de Ergün COŞKUN başkanlığında, 2/A.sınıfı öğretmeni Süreyya DOĞAN 2/B sınıfı öğretmeni Hilmi ARAL’ın ve 2-C sınıfı öğretmeni Nuri AYDEMİR’in katılımıyla öğretmenler odasında toplandı. Zümre toplantısına geçilmeden önce zümre gündemi okundu.

GÜNDEM MADDELERİ

1. Açılış.
2. Bir önceki (2005/2006) öğretim yılı 1. dönem zümre öğretmenler kurulu tutanağının incelenmesi ve değerlendirilmesi.
3. Eğitim-Öğretim Programlarının incelenmesi ve ortak bir anlayış oluşturulması.
4. Ünitelendirilmiş yıllık planların işlenişi esnasında karşılaşılabilecek güçlükler.
5. Derslerin işlenişinde takip edilecek metot ve tekniklerin tespiti.
6. Öğrencilerin derslerdeki genel durumunun incelenmesi,çevre şartlarının buna etkilerinin konuşulması.
7. Ders kitaplarıdaki değişen bölümlerin incelenmesi.
8. Öğrencilerin değerlendirme esasları.
9. Dilek ve Temenniler

GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİ

1. Ergün SEZER; Zümre öğretmenler kurulu toplantılarının İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 95.maddesi gereği “her öğretim yılının başında,ortasında ve sonunda ve ihtiyaç duyuldukça toplanır” ifadesinden hareketle toplandığını belirtti.
2. Hilmi ARAİ (2/B Sınıfı Öğretmeni); Bir önceki (2004-2005) öğretim yılı,1. dönem zümre öğretmenler kurulu tutanağı okunarak gözden geçirildi. Daha önce alınan kararların aynen uygulandığı ve aksaklık olmadığı gözlendi.
3. Süreyya DOĞAN (2/A Sınıfı Öğretmeni); Türkçe dersi için parça seçilirken, Matematik dersinin işlenilmesi sırasında çözülecek problemlerin seçiminde,Resim-İş dersinin işlenilmesi sırasında yaptırılacak olan çalışmalarda,Müzik dersinin işlenilmesi sırasında yaptırılacak olan çalışmalarda Hayat Bilgisi dersinin ve tüm derslerin temalar arasında bağlantı sağlanacak şekilde uygulanması ve planlanmasının önemini belirtti.
Ayrıca bütün bu dersleri işlerken “Belirli Gün ve Haftalar” dan da faydalanmalıyız. Herhangi bir belirli gün ve haftanın işlenilmesi, sabah törenden sonra görevlendirilmiş öğretmen ve öğrencilerimizin yaptıkları etkinliklerin sona ermesi ile sınırlı kalmamalıdır. Gerek Hayat Bilgisi dersinde gerekse diğer derslerde işlenilmekte olan hafta ile ilgili çalışmalara yer verilmelidir. Örneğin,Resim-İş dersinde yaptırılacak olan çalışmalarda,içinde bulunulan hafta ile ilgili resimler yaptırabiliriz.
4. Nuri AYDEMİR(2/C Sınıfı Öğretmeni); Derslerin işlenişi sırasında; anlatım, soru-cevap, deney, gözlem, inceleme, bireysel ve birlikte çalışma, tümevarım tümdengelim, gösterip yaptırma, rol yapma, araştırma, gezi gibi yöntem ve tekniklerden zaten faydalanıyoruz.
Ayrıca “Çağdaş Öğretim Yöntemleri” olan “Beyin Fırtınası,Kubaşık Öğrenme,Altı Şapkalı Düşünme Tekniği” gibi yöntemlerin de derslerin işlenişi esnasında uygulanmasının faydalı olacağını düşünüyorum.
Derslerin işlenişi sırasında klasik öğretim metot ve tekniklerinin dışında, “Çağdaş Öğretim Yöntemleri” olan “Beyin Fırtınası,Kubaşık Öğrenme,Altı Şapkalı Düşünme Tekniği” gibi yöntemlerden de faydalanılmasına karar verildi.
5. Ergün COŞKUN ; Değişen ders kitaplarının incelenmesi ve yıllık ve ünitelendirilmiş ders planlarının bu değişiklikler esas alınarak yapılmasının önemine işaret etti. Hilmi ARAL(2/B Sınıfı Öğretmeni); İlköğretim kurumları yönetmeliği’ne göre 1,2 ve 3. sınıflarda sınav yapılamadığını, bu sebeple öğrencilerin seviyelerini ölçmek amacıyla hazırlanan “Belirtke Tabloları” nın kullanılması gerektiğini açıkladı.
Öğrencilerin seviyelerini ölçmek amacıyla hazırlanan “Belirtke Tabloları” nın kullanılmasına karar verildi.
6. Ergün COŞKUN; Gündeme eklenmesi istenilen bir konu olmadığı için, toplantıya son verildi.

ALINAN KARARLAR

1- Bütün derslerin işlenilişi sırasında,Temaların kazandırılmasında ve diğer derslerle ilişkilendirilmesinin çok önemli olduğunun unutulmamasına ve içinde bulunulan “Belirli Gün ve Haftadan” da faydalanılmasına karar verildi.
2- Proje tabanlı öğrenmenin öğrencilerce tanınması amacıyla bu öğretim yılından başlamak üzere portfolyo oluşturma,araştırma,inceleme, sunu hazırlama ve bunu sınıfla ve okulla paylaşma belirli zamanlar ayarlama ve diğer sınflarında yapılan bu çalışmalardan haberdar edilmesi konuna ağırlık verilecek.
3- Sınıf dergisi hazırlanarak yapılan çalışmalar hakkında velilere bilgi verilecek.
4- Derslerin işlenişi sırasında klasik öğretim metot ve tekniklerinin dışında, “Çağdaş Öğretim Yöntemleri” olan “Beyin Fırtınası,Kubaşık Öğrenme,Altı Şapkalı Düşünme Tekniği” gibi yöntemlerden de faydalanılmasına karar verildi.
5- Öğrenci ürün dosyalarının ve diğer değerlendirme araçlarının birlikte hazırlanarak öğretimde bir birlik sağlanması gerekliliği ,Öğrencilerin seviyelerini ölçmek amacıyla hazırlanan “Belirtke Tabloları” nın kullanılmasına karar verildi.

Süreyya DOĞAN Hilmi ARAL Nuri AYDEMİR
Sınıf Öğretmeni Sınıf Öğretmeni Sınıf Öğretmeni

Ergün COŞKUN
Müdür Yardımcısı

Tuncer SAYIN
Okul Müdürü
Okunmamış 24-11-2007, 02:25 PM
DEMET

inşallah yardımcı olabilmişimdir..
Okunmamış 24-11-2007, 02:27 PM
DEMET

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]
Okunmamış 24-11-2007, 02:28 PM
DEMET

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
TURGUTLU
ÖZEL GÜNDÜZALP LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ
TOPLANTI TUTANAĞI

İli: Manisa
İlçesi: Turgutlu
Öğretim Yılı: 2003-2004
Dönemi: 2. Kanaat
Toplantı Tarihi Ve Saati:12.02.2004/15:30
Toplantı Yeri: Okul Kütüphanesi
Toplantıya Katılanlar:Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni D K, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni S S, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. S K

GÜNDEM

1.Açılış ve yoklama,
2.Birinci dönem zümre toplantısında alınan kararların okunup değerlendirilmesi.
3.Başarısızlıkları önlemek için alınması gereken tedbirler,
4.Haftalık ders dağılımlarının gözden geçirilmesi,
5.Günlük planların görüşülmesi,
6.Yıllık ödevlerin takibi,
7.Ders dışı etkinliklerin görüşülmesi,
8.Kütüphanenin kullanımı,
9.Dilek ve temenniler.

GÖRÜŞMELER

Özel Gündüzalp Lisesi, Türk Dili ve Edebiyatı zümresi, zümre başkanı D K başkanlığında toplandı. Başkan, ikinci eğitim ve öğretim döneminin, okulumuz öğrenci ve öğretmenleri için başarılar getirmesini dileyerek, toplantıyı açtı. Kurul katipliğine Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni M. S K seçildi. Gündem maddeleri okunarak görüşmelere geçildi.

1-Yoklama yapıldı. Tüm kurul üyelerinin hazır olduğu anlaşıldı.

2-Bir önceki dönemde alınan kararlar, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni S S tarafından okundu. Geçen dönemin değerlendirilmesi yapıldı.
D K: “Başarılı bir dönem geçirdiğimize inanıyorum. Birinci dönemde aldığımız kararlara uymada bir aksaklık görmüyorum. Tek sıkıntımız ders saatlerimizin fazla olmasıydı. Bu dönem bu sıkıntı da aşıldığı için daha rahat çalışabileceğiz. İlk dönem yapmak istediğimiz bazı etkinlikleri yapamadık. Bu konuda da zümrede kararlar alıp gerekeni yapmalıyız. Birinci dönemde kompozisyon konularının öğrencilere daha önceden verilip, sınıfa seminer şeklinde aktarılması gayet iyi oldu. Röportajlar ve anketler yaptırıldı. Bunlara ikinci dönemde de devam etmeliyiz. Kitap okutma çalışmalarında da başarılı olundu. Lise üçlerde müfredatın yanında öss hazırlık çalışmaları da yapıldı. İkinci dönemde de aynı kararlılığı sürdürmemiz gerekiyor. Teşekkür ediyorum.”
M. S K: “Lise 1 ve 2’lerde Edebiyat açısından başarılı bir dönem geçirdik.Sosyal faaliyetler açısından eksikliklerimiz oldu. Bunu ikinci dönem telafi etmeliyiz. Kitap okumaların takibinde de başarılı olundu. İkinci dönem daha başarılı olacağımızı düşünüyorum.”

3- D K: “Başarı iki şekilde değerlendirilebilir:
Birincisi; ÖSS Türkçe net ortalamaları dikkate alınabilir. Bu noktada başarı sağlanması için, lise birden itibaren sistemli bir şekilde kitap okutulmalı ve metin tahlillerine önem verilmeli. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor.
İkinci olarak, edebi faaliyetler göz önünde tutulabilir. Bu noktada da yeterli olmasa da çalışmalarımız var. Fakat, kabiliyetli öğrenci bulma konusunda zorluklar var. Bazı öğrenciler kabiliyetli oldukları halde medeni cesaret gösterip faaliyetlere katılmıyor. Bu öğrencileri de işin içine çekebilmeliyiz.”
S S: “Başarının arttırılabilmesi için önce öğrencinin çok iyi tanınması gerekir. Öğrenciyi tanıyıp, kabiliyetlerini geliştirmeliyiz. Tabii ilgisiz öğrencileri bir kenara bırakmamak lazım. Onları da işin içine çekmeliyiz. Bu noktada ailelerle de işbirliği yapılabilir. Bizim dersimizin temel unsurları okuma, anlama ve yazmadır. Bu üç noktada başarılı olamayan öğrenciler üzerinde özellikle durulmalı, kitap okutma, özet çıkartma ve yazı ödevleri verilmeli.”
M. S K: “Başarı için bence öncelikle öğretmen kendini sevdirmelidir. Öğretmen sevilirse, derste sevilir.Ve sevgi de başarıyı getirir. Tabii teknik olarak yapılacak şeyler var ama bence en önemli nokta bu.”

4-Haftalık ders dağılımları gözden geçirildi. Problem olmadığı görüldü.

5-D K: “ Günlük planlar bir öğretmenin dersini en verimli şekilde işlemesi için gerekli en önemli etkinliktir. Günlük plan yapılarak girilen dersler tam vaktinde bitirilmekte ve konularda geri kalma ya da ileri gitme engellenmektedir. Bu hususlar göz önüne alınırsa, günlük plan yapmanın önemi ortaya çıkacaktır. Bu zaten yönetmeliklerinde ortaya koyduğu bir zorunluluktur. Günlük planlarımızı en güzel biçimde yapmamız gerektiğine inanıyorum.”

6-S S: “Yıllık ödev, öğrencilerin yetiştirilmesinde önemli faktörlerden biridir. Öğrencilerin araştırmaya sevk edilmesi ve görev bilinci gibi meselelerin benimsetilmesinde yıllık ödevler önem arz etmektedir. Yıllık ödevlerin toplanma vakti gelmeden önce, ödev alan öğrencilerle görüşülmesi uygun olur.”

7-D K: “Okul içinde önemli gün ve haftalarda yapılacak olan etkinliklerde, Kültür ve Edebiyat kolunun, dolayısıyla edebiyat öğretmenlerinin önemli bir fonksiyonu olduğunu düşünüyorum. Bu etkinliklerin gerçekleştirilmesinde öğrencilere görevler verilmesi, onların yetişmesinde önemli bir katkı sağlayacaktır.”
S S: “ Önemli gün ve haftalarda yapılacak etkinliklerin yanı sıra, kitap okumanın teşvik ve takip edilmesi, çeşitli seminerler düzenlenmesi, bülten ve dergi çalışmaları vb. çalışmalar yapılabilir.”
Toplantıda aşağıdaki faaliyetlerin yapılması kararlaştırılmıştır.
-Sınıflar Arası Kültür-Edebiyat yarışması,
-Şiir Dinletisi,
-İlçe Çapında Kompozisyon yarışması,
-Sınıflar Arası Münazara Yarışması,
-Dergi Çıkarılması,
-Düzenlenen yarışma ve etkinliklere tam katılım,
-Gazete Çalışmaları (Okul ve Sınıf Gazeteleri)
-Kütüphanenin etkinliğinin arttırılması

8-D K: “Kütüphanenin tam olarak etkin olmadığının farkındayız. Kütüphanenin işlerliğini arttırmak için ilk yapılması gereken öğrencilerin dikkatini çekecek, onları okumaya sevk edecek kitapların alınmasıdır. Bu yapıldıktan sonra kitap takipleri kütüphane üzerinden yapılabilir. Böylece bu sebeple kütüphaneye gelen öğrenci, kütüphanenin önemini kavrayacaktır.”

9-Toplantı zümre başkanı D K’n başarılı bir dönem geçirilmesi dilek ve temennisiyle sona erdirildi.

Türk Dili ve Edb. Öğrt Türk Dili ve Edb. Öğrt Türk Dili ve Edb. Öğrt.

Okul Müdürü
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

toplantı tutanakları

toplantı tutanakları konusu, EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM/Öğretmenler Odası bölümünde tartışılıyor .

Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:56 PM.