Rehberim

n ile hayvan ismi

EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM bölümü ::: REHBERİM CAFE ::: / n ile hayvan ismi konusu gösteriliyor Özet:arkadaşlar herkezin oynadığı bir oyun olan isim şehir...bu isim şehirde n ile ilgili 5 tane hayvan bulabilirmiyiz acep...oyunu oynarken genelde ...

Go Back   Rehberim > EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM > ::: REHBERİM CAFE :::

n ile hayvan ismi

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 15-10-2006, 09:15 AM
TEDUA
Standart n ile hayvan ismi

arkadaşlar herkezin oynadığı bir oyun olan isim şehir...bu isim şehirde n ile ilgili 5 tane hayvan bulabilirmiyiz acep...oyunu oynarken genelde burda kalırım ben bulamam hadi bulalım
Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 15-10-2006, 10:35 AM
sefa
Standart Cevap: n ile hayvan ismi

abicim benim bildiğim 3 tane var paylaşım onları 1neoplan 2 nil timsahı bide şey var deniz hayvanı natilus diye bi hayvan benim bildiğim bunlar
Okunmamış 17-12-2006, 03:20 PM
TEDUA

hocam nil timsahı ney yaw yok ankara timsahı isim şehir oynarken zaten n ile gelince iyi bi tartışma oluyor bu konuda yok nil yılanı falan
Okunmamış 17-12-2006, 03:24 PM
TILSIM

Alıntı:
TEDUA Nickli Üyeden Alıntı
hocam nil timsahı ney yaw yok ankara timsahı isim şehir oynarken zaten n ile gelince iyi bi tartışma oluyor bu konuda yok nil yılanı falan
Ozaman nildeki tüm hayvanları yazalım dimi nil kedisi,nil köpeği falan
Okunmamış 17-12-2006, 03:29 PM
TILSIM

Valla ben 1-2 tane buldum,yorum sizin

1- nemböceği
2- norveç palamutu (nil timsahı oluyorsa buda olur)
3- neon balığı
4- nünük: çukurova yöresel dilinde denizde kayaların üstünde yaşayan salyangozun adı(bunuda birileri sallamış gibi)
Okunmamış 17-12-2006, 03:50 PM
babasultan

yaw iyi hoş söylisizde o zaman dediğinize göre her bölgede yaşayan hayvan ismi farklı olur.
örn; elazığ sineği,istanbul arısı fln
bak bazı arkadaşlarımız birtakım örnekler verdiler bunların dışında nil timsahı fln duymadım ama böle bizim tanıdığımız hayvan bulursanız bizide bilgilendirin
Okunmamış 17-12-2006, 05:20 PM
itaLian

neoplan haywan mı ? ? ? :S:S
Okunmamış 17-12-2006, 07:16 PM
Kanuni

NUDIBRANCH

Nudibranch kabuğu olmayan bir salyangoz türüdür. Bu salyangoz çok parlak renklere sahiptir ve son derece göz alıcıdır. Fakat bu özellikler hayvanlar için çok cazip olmasına rağmen çok az hayvan Nudibranchlar'la beslenir. Bunun sebebi Nudibranch'ın ısırgan hücreleridir. Bu hücreler hayvana iyi bir koruma sağlar. Nudibranch bu ısırgan hücreleri kendisi üretmez. Hyroid denen canlıları yer ve onları sindirim sisteminde öğütmez. Bu hayvanlar Nudibranch'ın sindirim sistemi içinde koruyucu mukusla kaplanır ve ısırgan hücre olarak ona bir koruma sağlarlar.
Okunmamış 17-12-2006, 07:19 PM
Kanuni

NAUTILUSLAR

Nautilus ilginç bir denizaltı canlısıdır. Vücudunda 19 cm. çapında olan salyangoz kabuğu biçiminde spiral bir organ bulunur. Bu organda birbiriyle bağlantılı 28 tane dalış hücresi bulunur. Nautilus dalmak istediğinde vücudunda bulunan bu içi boş odacıkları su ile doldurur. Yüzeye çıkmak istediğinde ise, ürettiği özel bir gazı bu dalış hücrelerine pompalar ve suyun boşalmasını sağlar. Bu sayede avlanırken ya da düşmanlarından kaçarken yükselmek ya da dibe batmak istediğinde gerekli miktardaki suyu dışarı pompalayabilir. Denizaltılarda da Nautilus'taki gibi dalış odaları yapılmakta, içeri alınan suyun boşaltılmasında ise su motorlarından faydalanılmaktadır.

Neoplan Diye Bir hayvan bende Bilmiyorum... Olsa Olsa bu otobüs markası olabilir...

Konu Kanuni tarafından (17-12-2006 Saat 07:23 PM ) değiştirilmiştir.
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

n ile hayvan ismi

n ile hayvan ismi konusu, EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM/::: REHBERİM CAFE ::: bölümünde tartışılıyor .

Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:59 PM.