Rehberim

Ghost Nedir, Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

Yazılım Tanıtımları bölümü Resimli Program Anlatımları / Ghost Nedir, Nasıl Kullanılır Resimli anlatım konusu gösteriliyor Özet:Ghost Nedir , Nasıl Kullanılır Öncelikle Download linki haberin sonunda verilmiş olan Ghost cd imajını bilgisayar ımıza yükleyip daha sonra ...

Go Back   Rehberim > PROGRAM REHBERİM > Yazılım Tanıtımları > Resimli Program Anlatımları

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 23-09-2008, 12:24 PM
Herkul
Standart Ghost Nedir, Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

Ghost Nedir, Nasıl Kullanılır

Öncelikle Download linki haberin sonunda verilmiş olan Ghost cd imajını bilgisayarımıza yükleyip daha sonra NERO veya benzeri bir programla bir cd'ye yazma olacaktır.

- Sisteminizi(WinXP yada WinVİSTA) PC’nize kurun.
- Sıklıkla Kullandığınız, ihtiyaç duyduğunuz program, Oyun vs. paketleri de kurun.
- Herşeyinizi tamamladıktan sonra; yaptığınız cd'yi sürücüye takınız.
- PC’nizi, yeniden başlatın.
- PC’nizin CD'den açılmasını sağlayın.
- Bir süre sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Yeni kurulmuş HDD’ninizin yedeğini almak

Önce karşınıza çıkan ekranda “OK” deyiniz.

“Local” yazılı kısma geliniz.
Burada “Partition” sekmesine geliniz.
Buradan da “To İmage” sekmesine gelip tıklayınız.

Karşımıza çıkan Adres Penceresinde, yedeğini almak istediğiniz “HDD”yi gösteriniz.(Bende 2 tane HDD olduğundan böyle göründü. Sizinki 1 tane ise tek çıkacaktır.)

Şimdi de karşınıza;
Seçtiğiniz HDD’nin hangi “BÖLÜM”ünün yedeğini almak istediğinizi soran bir pencere gelecektir. Yedeğini almak istediğiniz bu “BÖLÜM”üde seçip “OK” deyiniz.

Sırada yedeğinizi; HDD’nizin hangi “BÖLÜM”üne alacağınızı soran bir adres var. Adres penceresinde bu bölümü seçiniz. (DİKKAT: Yedek alınacak HDD bölümünü seçmeyiniz. Aksi takdirde bunu başaramazsınız.)

Yedeğini alacağınız “BÖLÜM”ü seçtikten sonra da kayıt edeceğiniz Ghost dosyası ismini yazınız. Örneğin: “GhostXP” gibi. Sonra “Save” tuşuna basınız.

Karşınıza gelen bu son ekranda ise, yedeğinizi ne kadar sıkıştırma ile alacağınız tercihleri çıkıyor.
“NO” Seçeneği : İmajı olduğu gibi alır.(Kurduğunuz sistem 4 Gb. ise 4 Gb. yer kaplayarak yedek alır.)
“FAST” Seçeneği : Kurduğunuz sistemin 4/3′ü kadar sıkıştırarak imaj alır.(Kurduğunuz sistem 4 Gb. ise 3 Gb. yer kaplayarak yedek alır.)
“HIGH” Seçeneği : Kurduğunuz sistemin 4/2’si kadar sıkıştırarak imaj alır.(Kurduğunuz sistem 4 Gb. ise 2 Gb. yer kaplayarak yedek alır.)

İşlem bittikten sonra son menü çıkacak. Buna da “Reset Computer” cevabını verdikten sonra,

PC’niz kapanıp yeniden açılacaktır. Bu arada PC’nizin ayarlarını tekrar değiştirip HDD’nizden başlamasını sağlamalısınız. Yedek alam işlemi bu kadardı. Şimdi alınmış bir yedeği yüklemeyi görelim...

Tekrar bilgisayarımızı cd'den açılacak şekilde ayarlıyoruz. Cd'mizi takıp başlatıyoruz.

Önce karşınıza çıkan ekranda “OK” deyiniz.

Şimdi “Local” yazılı kısma geliniz.
Burada “Partition” sekmesine geliniz.
Buradan da “From İmage” sekmesine gelip tıklayınız.

Karşımıza çıkan Adres Penceresinde, daha önceden imajını yüklediğiniz, HDD “BÖLÜM”ünü seçiyorsunuz.

Burada, daha önceden yüklediğiniz “GhostXP” dosyasını gösterip “Open” tuşuna basıyorsunuz.

“Open”‘ı tıkladıktan sonra, bu kez o Ghost imajının hangi “BÖLÜM”e ait olduğuna dair doğrulama ekranı çıkacaktır. Buna da “OK” diyorsunuz.

Şimdi sırada, bu imajı hangi “HDD”nize yüklemek istediğinizi soran bir pencere var.(Bende 2 tane HDD olduğundan böyle göründü. Sizinki 1 tane ise tek çıkacaktır.) Yüklemek istediğiniz “HDD”‘yi seçip “OK” tuşuna basınız.

Son olarak, Seçtiğiniz HDD’nizin hangi “BÖLÜM”üne yükleme yapmak istediğinize dair bir pencere çıkacaktır. Burada “Birincil” bölümü seçiyoruz.(Yani “C” Bölümünü.) Ve yine “OK” tuşuna basıyorsunuz.

En sonunda size “Üzerine yazmak istermisiniz?” gibilerinden bir soru sorulacak. Buna da “Yes” cevabı veriniz.

Ve nihayet bahse konu Ghost kurulumu başlayacak. Kurulum bittikten sonra son menü çıkacak. Buna da “Reset Computer” cevabını verdikten sonra,

PC’niz kapanıp yeniden açılacaktır. Bu arada PC’nizin ayarlarını tekrar değiştirip HDD’nizden başlamasını sağlamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 21-03-2010, 12:50 PM
besta09
Standart Cevap: Ghost Nedir, Nasıl Kullanılır Resimli anlatım

kardeşim kurlumunu güzel anlatmışssın ama ben download linkini bulamadım. işe ilk onunla başlamamız gerekmiyormu
Okunmamış 06-09-2010, 01:47 AM
ayluf

Çok güzel anlatmışsınız... teşekkürler...
Okunmamış 13-07-2011, 04:19 PM
byserrr

lin nerde dostum
Okunmamış 13-07-2011, 11:22 PM
pinhân

Link yok, çünkü bu program paylaşımı değil. Programın nasıl kullanılacağını anlatan bir paylaşım.
Okunmamış 13-07-2011, 11:40 PM
Le Pew's

hazıra alısmıs millet .p
Bir mobil cihazdan gönderilmiştir
Okunmamış 29-07-2011, 07:33 AM
ikezmani

teşekkürler
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

Ghost Nedir, Nasıl Kullanılır Resimli anlatım konusu, Yazılım Tanıtımları/Resimli Program Anlatımları bölümünde tartışılıyor .