Rehberim

Tolga Çevik (Sacit) (1974 - .... ) Biyografisi Hayat Hikayesi Sanat Hayatı Kimdir

Biyografi - Hayat Hikayeleri bölümü Sanat / Tolga Çevik (Sacit) (1974 - .... ) Biyografisi Hayat Hikayesi Sanat Hayatı Kimdir konusu gösteriliyor Özet:1974 yılında İstanbul'da doğdu. 1996 yılında Central Missouri State University 'nin Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Amerika'daki eğitimini ...

Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Biyografi - Hayat Hikayeleri > Sanat

Tolga Çevik (Sacit) (1974 - .... ) Biyografisi Hayat Hikayesi Sanat Hayatı Kimdir

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 04-08-2008, 01:43 AM
Teknoloji Haber
Standart Tolga Çevik (Sacit) (1974 - .... ) Biyografisi Hayat Hikayesi Sanat Hayatı Kimdir

1974 yılında İstanbul'da doğdu.
1996 yılında Central Missouri State University'nin Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Amerika'daki eğitimini tamamladıktan sonra Hadi Çaman Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı.
Sırasıyla, "Küheylan", "Sen Beni Sevmiyorsun", "Kelebekler Özgürdür" ve "Kalbin Sesi" oyunlarının yanı sıra, birçok televizyon ve sinema yapımında oynadı, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kurumlardan toplam 27 ödül aldı.
2001 yılında BKM Oyuncuları'na katıldı. "Vizontele"deki rolünün ardından, "Bana Bir Şeyhler Oluyor" adlı tiyatro oyununda sahne alan Çevik, "Ölümsüz Aşk" adlı televizyon dizisinde de oynadı. Yılmaz Erdoğan, Özgü Namal gibi isimlerin de yer aldığı Organize işler adlı sinema filminde de rol alan Çevik, şu sıralar Avrupa Yakası adlı Tv dizisinde Sacit karekteriyle yer almaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar