Rehberim

Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer)

Biyografi - Hayat Hikayeleri bölümü Sanat / Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer) konusu gösteriliyor Özet:15 / 07 / 1958 Yılında Mersin'de dünyaya gözlerini açtı Belgin Sarılmişer . Gerçek kökeni Suriye Türkmen soyuna dayanmaktadır . ...

Go Back   Rehberim > EĞİTİM VE KÜLTÜR REHBERİM > Biyografi - Hayat Hikayeleri > Sanat

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 23-11-2008, 01:41 AM
Facebook Video
Standart Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer)

15 / 07 / 1958 Yılında Mersin'de dünyaya gözlerini açtı Belgin Sarılmişer . Gerçek kökeni Suriye Türkmen soyuna dayanmaktadır . Rahmetli Bergen'in 1976 / 1980 yılları arasında , akrabası Göksel ile evlenen bergen yaşadığı talihsiz bir ailevi sorundan kaynaklanan , bir sebep ile canından çok sevdiği , eşi gözüyle baktığı , Allah katında kocası olarak gördüğü ilk ve son sevdası olan Göksel den zorla ayrılmak zorunda kaldı . Vicdanı rahat etmese de bunu kabullendi bergen .
Öyleki ; sevdasına hitaben söylediği şarkılar halen gençlerimiz arasında büyük beğeni toplamaktadır . Her ne kadar kendisini eşi göstermeye çalışan şahıslar var olsada bergen yanlızca bir kişiyi sevdi. ilk ilişkisinden bir erkek çocugu bulunmaktadır. Bergen'in öne çıkan en belirgin özelliği ise ; yanlışları asla sevmeyen , yardım sever olmasıdır . Bergen , kalplerimizde herzaman yaşayacaktır .
İlk olarak 1986 yılında piyasaya çıkan ''Acıların Kadını'' isimli albüm ile ün yapmıştır . Sonrasında ; aynı yıllar içerisinde , baş rolde oynadığı ''Acıların Kadını '' filmi ile var olan ününe ün katmıştır .
Bergen ismini kendisine veren ilk ve son sevdası olan Göksel isimli efsane kocası vermiştir. efsane kocası bergen harici bir bayanla da asla evlenmemiştir..
Ve 15 ağustos 2005 Tarihinde yurtdışında kalp krizinden rahmetli olmuştur..

1980 ' li yıllarda ise ;
Adana'da bulunan ........ isimli aile müzik gazinosunda , 8 ay sahne alması karışılığında , yeni bir otomobil vaadi ile kandırılmıştır . Gazino ortaklarından olan ....... isimli üç çocuklu evli şahsın , hediye olarak Bergen ' e verilen otomobile zamanla oluşan sebeplerden dolayı gelen hacizi sözüm ona kendisi ödeyerek , iyilik yapmış izlenimi uyandırsada , böyle bir durumun gerçekliği söz konusu dahi olmamıştır . Gazino ortaklarından olan Şahsın Bergenin üvey ebe annesinin evini yaktırması ve sahte evlilik cüzdanı ile o yıllarda sahtekarlık yaptığı bilinmektedir .

Adana ' da ....... isimli şahsın , Bergen ' i tehditle mekanında çalıştırması burada 8 ay sürmüştür . Sonrasında ........ isimli şahıs 1982 yaz sezonu zamanı İzmir alsancak ' ta bulunan arkadaşının olan ....... isimli mekana zorla götürmüş ve sırtından çok ciddi gelirler elde etmiştir .Kendisini herkese kocası olarak tanıtan bu şahsın gerçekte Bergen ile hiçbir ilişkisi bulanmamaktadır Evli olsalar idi muhakkak devletin kurum ve kuruluşlarında bir kaydı bulunurdu , fakat aksine hiçbir kurum yada kuruluşta evli olduklarına dair bir belge yada sözcük yer almamaktadır . Basında dahi Bergen başkasının baskısı altında konuşmuş olup gerçekleri yansıtamamıştır . Bergen bu acılara fazla dayanamayıp ........ isimli şahsın zorla çalıştırdığı mekandan , bütün gerçekleri türk emniyetine anlatmak için kaçma girişiminde bulununca , şahsın yakınları tarafından yakalanıp çıkan tartışma sonucu 31 EKİM 1982 (Pazar) günü akşamı 23 : 00 sularında kendisini zorla çalıştıran şahsın bir yakını tarafından yüzüne kezzap attırarak Bergen ' in sağ gözünü kaybetmesine neden olmuştur .

1982 yılı sonunda Bergeni zorla çalıştıran şahıs , suça teşvik ve azmettirme davası sonucunda tutuklanarak İzmir / Buca kapalı cezaevine konulmuştur . Bir müddet burada yatan şahıs , sonrasında Niğde yarı açık cezaevine nakil edilmiştir . ( Bu zaman diliminde Bergen yüzüne kezzap atan şahsın yakınları tarafından zorla çalıştırılmaya devam etmektedir ) .Basını yanıltma amacı ile Bergen , cezaevinde tutuklu bulunan şahsın yanına , ''görüşme '' adı altında zorla götürülmüş , basına karı koca izlenimi verilmiştir . Fakat bunda Bergenin hiç bir katkısı bulunmamakla beraber , kendisine uygulanan baskı altında bu olaylar gelişmişdir.
Bergen 1987 yılında sahneye çıkmaması üzerine adana da sol bacağından bıçaklanmış ve öldürülme korkusundan suçluları da açıklayamamıştır. 1989 yılı nisan ayında cezaevinde bulunan şahıs , o tarihte yapılan genel af ile tahliye olmuştur . Tahliye olduktan sonra Bergen ' i tekrar baskı altına alarak , ciddi gelirler elde etmeye devam etmiştir .
Bergen'e suikast ;
Bergen yıllar geçmesine rağmen içinde herzaman var olan yurtdışında bulunan ilk ve son sevdası olan ,
Göksel isimli şahıs ile bir araya gelme hazırlığı içerisindeyken , ''Yıllar affetmez '' kasetinin tanıtımı için son durağı olan Kayseri'den dönerken , Mersin Pozantı karayolu çamalan mevkiinde, Bergeni zorla müzikal mekanlarda çalıştıran şahıs ve şahsın V.. isimli üvey kardeşi ile Atilla........ isimli silahlı adamları tarafından haince pusuya düşürülmüştür.
Olay tanıklarının anlattıkları ifadeye göre ölmeden önce Bergen'in ''Beni sevdiğimden siz ayırdınız , hayatımı mahvettiniz , düşün yakamdan artık '' dediği söylenmiştir . 14 / 08 / 1989 günü sabahı hakkı rahmetine kavuşmuştur .
Bergen'i öldüren şahıslar 01......... adana plakalı otomobil ile olay yerinden 4 kişiyle kaçmışlardır..
Sponsorlu Bağlantılar
Okunmamış 23-01-2009, 07:16 PM
sss_0
Standart Cevap: Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer)

Bu Gılgıler Yanlıştır.bergen Hayranıyım Ve ınsanları Yanlıs Bılgılendırmeyelım.mısal En Bastan Baslıyo Hatalar 1961 Anakra Dogumludur Bergen.....
Okunmamış 23-01-2009, 07:23 PM
pinhân

Doğru bilgileri yazın o zaman ?!
Okunmamış 23-01-2009, 07:30 PM
Teknoloji Haber

Alıntı:
sss_0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu Gılgıler Yanlıştır.bergen Hayranıyım Ve ınsanları Yanlıs Bılgılendırmeyelım.mısal En Bastan Baslıyo Hatalar 1961 Anakra Dogumludur Bergen.....

Konuyu Açan Arkadaş Yazmış Değil Heralde Alıntı Bu Konudaki Yazanlar..Ve Ayrıcası Bu Sanatçının Hayranı Olduğunuzu Söylüyorsunuz Ve Size Üzülüyorum..Çünkü Hayranı Olsanız Bazı Şeyleri Bilirdiniz...Mesela Bilmiyorum Bundan Haberiniz Var Mı Ama ( Ki Hiç Dinlemedim bu Sanatçıyı İlk Defa bu konuda gördüm) Oğlu Tarafından Açılmış Resmi Sitesi Var..O Sitede Mersinde Doğduğu Yazıyor...Hatta O Sitede Yazan Yazıyı Buraya Koyayım...

-----------------------------

ADI : BELGİN SARILMIŞER ( SANATÇI ADI : BERGEN ) 15 / 07 / 1958 Yılında Mersin'de dünyaya gözlerini açtı Belgin Sarılmişer .
Gerçek kökeni Suriye Türkmen soyuna dayanmaktadır.Rahmetli Bergen'in 1976 / 1980 yılları arasında, akrabası Göksel ile evlenen bergen yaşadığı talihsiz bir ailevi sorundan kaynaklanan , bir sebep ile canından çok sevdiği , eşi gözüyle baktığı, Allah katında kocası olarak gördüğü ilk ve son sevdası olan Göksel den zorla ayrılmak zorunda kaldırıldı.Vicdanı rahat etmese de bunu kabullendi bergen .

Beyine söyledigi ilk şarkı ;
Rahmetli "Esen gülün" Onu anlıma yaz Tanrım şarkısıydı.
Öyleki ; sevdasına hitaben söylediği şarkılarının çoğu halen gençlerimiz arasında büyük beğeni toplamaktadır . Her ne kadar kendisini eşi göstermeye çalışan şahıslar var olsada bergen yanlızca bir kişiyi sevdi. ilk ilişkisinden bir erkek çocuğu bulunmaktadır.
Bergen'in öne çıkan en belirgin özelliği ise ; ailesine ve kendisine yapılan yanlışları asla sevmeyen , yardım sever dürüst olmasıdır .
Bergen ismini ; kendisine veren ilk ve son sevdası olan Akrabası Göksel isimli efsane kocası yurtdışında kalp krizinden rahmetli olmuştur..

BERGEN 1980 ' li yıllarda ise ;
Adana'da bulunan * isimli aile müzik gazinosunda , 8 ay sahne alması karışılığında , yeni bir otomobil vaadi ile kandırılmıştır . Gazino ortaklarından olan 1947 doğumlu H.S isimli üç çocuklu evli şahsın , hediye olarak Bergen ' e verilen otomobile zamanla oluşan sebeplerden dolayı gelen hacizi sözüm ona kendisi ödeyerek , iyilik yapmış izlenimi uyandırsada, böyle bir durumun gerçekliği söz konusu dahi olmamıştır . Gazino ortaklarından olan Şahsın Bergenin ebe annesinin evini yaktırması ve sahte evlilik cüzdanı ile o yıllarda sahtekarlıkla gasp yaptığı bilinmektedir .

Adana ' da H.S isimli şahsın , Bergen ' i tehditle mekanında çalıştırması burada 8 ay sürmüştür . Sonrasında H.S isimli şahıs 1982 yaz sezonu zamanı İzmir alsancak ' ta bulunan arkadaşının olan Pırlanta isimli mekana zorla götürmüş ve sırtından çok ciddi gelirler elde etmiştir .Kendisini herkese kocası olarak tanıtan bu şahsın gerçekte Bergen ile hiçbir ilişkisi bulanmamaktadır Evli olsalar idi muhakkak devletin kurum ve kuruluşlarında bir kaydı bulunurdu , fakat aksine hiçbir kurum yada kuruluşta evli olduklarına dair bir belge yada sözcük yer almamaktadır . Bergen baskı altında olup öz geçmişini basına yansıtamamıştır!..

Baskı altında olan Bergen bu acılara fazla dayanamayıp kezzap atılma olayından bir gün öncesi çalışmayacağını söyler ve tartaklanır..
H.S isimli şahsın zorla çalıştırdığı mekandan , Bergen H.S isimli kişi ile evli olmadığını sahte evlenme cüzdanıyla gasp edildiğini bütün gerçekleri türk emniyetine anlatmak için kaçma girişiminde bulununca , şahsın yakınları tarafından yakalanıp 31 EKİM 1982 (Pazar) günü akşamı 23 :00 sularında kendisini zorla çalıştıran
H.S isimli şahsın bir yakını tarafından yüzüne kezzap attırarak Bergen ' in sağ gözünü kaybetmesine neden olmuştur . 1982 yılı sonunda Bergeni zorla çalıştıran şahıs , suça teşvik ve azmettirme davası sonucunda tutuklanarak İzmir / Buca kapalı cezaevine konulmuştur . Bir müddet burada yatan şahıs , sonrasında Niğde yarı açık cezaevine nakil edilmiştir . ( Bu zaman diliminde Bergen yüzüne kezzap atan şahsın yakınları tarafından zorla çalıştırılmaya devam etmektedir ) .Basını yanıltma amacı ile Bergen , cezaevinde tutuklu bulunan şahsın yanına , ''görüşme '' adı altında zorla götürülmüş , basına karı koca izlenimi verilmiştir . Fakat bunda Bergenin hiç bir katkısı bulunmamakla beraber , kendisine uygulanan baskı altında bu olaylar gelişmişdir.
1987 yılında Bergen sahneye çıkmaması üzerine adana da sol bacağından bıçaklanmış ve öldürülme korkusundan suçluları da emniyete açıklayamamıştır. 1989 yılı bahar mevsiminde cezaevinde bulunan H.S isimli şahıs , o tarihte yapılan genel af ile tahliye olmuştur .
Tahliye olduktan sonra Bergen ' i tekrar baskı altına alarak , ciddi gelirler elde etmeye devam etmiştir .
Bergen'e suikast ; 14 / 08 / 1989 Pazartesi günü sabahı
Bergenin ilk ve son sevdası
olan beyi Göksel isimli şahıs ile bir araya gelme hazırlığı içerisindeyken ;H.S isimli şahıs ve silahlı adamları korumasında' 'Yıllar affetmez '' kasetinin tanıtımı için samsunda verdiği konser'den sonra son durağı olan Kayseri'deki konser dönüşü iki otomobil ile mersine dönerken, Mersin Pozantı karayolu çamalan mevkiinde, yol kenarında bulunan Aspava isimli Lokantada, "Bergen müzik işini bırakıp yurtdışında bulunan eşi göksel'e döneceğinin açıklaması ile çıkan tartışmada"
Olay tanıklarının anlattıkları ifadeye göre ; Bergen vurulmadan önce '' Sen benim kocam değildin, asıl beni eşimden siz ayırdınız , hayatımı mahvettiniz , düşün yakamdan artık '' dediği söylenmiştir . H.S isimli şahıs ve şahsın V....isimli üvey kardeşi ile Atilla.... isimli silahlı adamları
Bergen'i ve ebe annesinde tabancayla vurup olay yerinden 01.....adana plakalı otomobil ile 4 kişiyle kaçmışlardır..

Bergen 14 / 08 / 1989 Pazartesi günü sabahı saat 06 : 12 geçe olay yerinde hakkı rahmetine kavuşmuştur . Bergenin ebe annesi de bu olayda 3 yerinden yaralanmış olup tedavi sonucu hayatı kurtulmuştur.

Alıntı:
BERGEN Aile Onur sitesi VELİAHTI oğlu Vatan Hakan sarılmışer tarafından kurulmuştur.
BERGEN aile Onur sitesi Copyright © 1958 & 2009 TR. Ticari amaçlı Bir Site DEGİLDİR.
Bu site rahmetli Bergen'in Gerçek sitesidir. Aile ONURU ve Unutulmaması için yayındadır.
[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]

Sitede Burası...Artık Hayranı Olduğunuz Sanatçıları Daha İyi Tanırsınız diye düşünüyorum..
Okunmamış 23-01-2009, 07:33 PM
pinhân

Laf olsun torba dolsun...
Okunmamış 23-01-2009, 07:36 PM
Facebook Video

Biyografiyi ben bu siteden almıştım
Okunmamış 23-01-2009, 07:43 PM
Teknoloji Haber

Alıntı:
CoRTeZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biyografiyi ben bu siteden almıştım

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ] nickli Arkadaşın Birşey Demesine Gerek Kalmadı O Zaman

Nicki anlamsız Zaten , Susma Hakkını Kullanması İçin Banlıyorum :P
Okunmamış 02-03-2009, 10:02 PM
SoN__GeCeM

kardeş ben siteyi bulamadım bende mi sorun acaba tıklıyorum başka site ıkıyor
su siteyi versen bizahmet
Okunmamış 28-10-2009, 02:12 PM
uplinkserver

merhaba, bergen hayraniyim ve kuracagim bergen özel sitesi icin administratör moderatör ariyorum. Ilgilenenle pm ile irtibata geçin.

Konu !MaTRıX! tarafından (28-10-2009 Saat 02:18 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: iletişim Pm yoluyla
Okunmamış 28-11-2009, 11:14 PM
tekhacker46
Standart Re: Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer)

kardeşim bir kere bergen yurt dışında deil adana yakınlarında öldü. ve kalp krizinden deil kocası halis serbest tarafından vurularak öldürüldü. ve halis serbest şu anda adana kozanda. ben de kozanlı olduğum için biliyorum. tam açıklama burda:
1961 Ankara doğumlu,17 yaşındayken yaşadığı mutsuz bir gönül ilşkisi yüzünden PTT deki işini bıraktıAynı yıl Ankara”da ki Feyman gece klübünde şarkıcılığa başladı,bunun ardından Mersin,Adana ve İzmirde ki bir çok gazino,bar ve pavyonlarda şarkıcılığa devam etti
Adana”da şarkı söylediği pavyona düzenlenen bir polis baskını sırasında Halis Serbest ile tanıştı ve evlendi Kıskançlık nöbetleriyle ve şiddet uygulamalarıyla evliliklerini tahammül edilemez hale getiren eşi 1986 yılında İzmir de ki bir gece klübünde sahnede şarkı söylediği sırada Bergen”in yüzüne kezzap attıTek gözünü ve yüzünün bir kısmını yitiren Bergen bu sefer ”acıların kadını” lakabıyla oldukça tanınmış bir arabesk müzik şarkıcısı oldu
Bir filmin baş rolünde oynayan (Acıların kadını-1986) ve 11 tane albüm dolduran Bergen uzun bir süre popülerliğini ve başarısını korudu
Ancak eski eşi Halis Serbest yakasını hiç bir zaman bırakmadı ve 15 Ağustos 1989”da bitip tükenmeyen tehditlerin ardından 28 yaşınadaki şarkıcıyı Kayseri”de ki bir gece programından sonra arabasıyla kaçırıp Mersin”e doğru götürürken Toros Dağlarında yol kenarındaki bir restoranda tabancasıyla vurarak öldürdü
1994 yılında hayatı baş rollerini Bennu Gerede ve Kadir İnanır”ın paylaştığı ”Aşk ölümden soğuktur” adlı filme konu oldu
Eşi Halis Serbest tarafından kezzap dökülerek gözü kör edildi “Acıların kadını” olarak bilindi Asıl adı Belgin Sarılmışer idi Tarsus’ta yine Halis Serbest tarafından öldürüldü Annesi Sabahat Çadrır, ablası İsmet Zorlular’dır…
Okunmamış 14-03-2010, 08:14 PM
yamancafe

Emeğine sağlık kardeş.
bergenin hayranlarını bir araya topluyoruz yeni açtığımz facebook sayfamızda bergenin bütün hayatıyla beraber olamak dileğiyle.
[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]

Konu yamancafe tarafından (14-03-2010 Saat 08:16 PM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 01-06-2011, 07:13 AM
denqesis

Bergen (Belgin Sarılmışer)
(d. 16 Temmuz 1960, Mersin – ö. 15 Ağustos 1989)

Hayatı
Asıl adı Belgin Sarılmışer olan Bergen, 16 Temmuz 1960'da Mersin'de doğdu. Anne ve babasının boşanmasıyla annesi Sebahat Çakır'la 1966'da Ankara'ya yerleşti. Yenimahalle Yunus Emre İlkokulu'ndan sonra Ankara Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü girdi ama maddi sıkıntılar nedeniyle ayrılıp yaşını büyülterek bir süre PTT'de çalıştı.

1979'da arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği Feyman Gece Kulübü'nde sahneye çıktıktan sonra çalışması için aldığı teklifi kabul etti. Feyman Gece Kulübü'nde Grup Lokomotif orkestrası ile birlikte Türk Sanat Müziği, Türk Hafif Müziği ve dönemin modası olan arajmanlardan oluşan repertuarlarla sahne aldı. Ankara'dan sonra iş için Adana'ya giden Bergen, burada Halis Serbes'le tanıştı ve bir yıl sonra da evlendi.

Biografi
1982 yılında Atlas Plak'tan ilk longplayı olan “Şikâyetim Var”ı çıkardı. Sanat yaşamındaki çıkışı devam ederken kocasının şiddet göstermesine dayanamayan Bergen, birçok kez eşinden kaçtı. Ekim 1982'de İzmir'de çalışırken kocasının azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı. Bu saldırıda tek gözünü kaybeden ve vücudun büyük bir kısmı yanan Bergen, tedavi sonrası Kibariye'yi meşhur eden “Kimbilir?” şarkısının bestecisi Cengiz Özşeker tarafından ikna edilip sahneye çıkarıldı. 1985'e kadar Özşeker'in sahibi olduğu İzmir Pırlanta Pavyon'da sahne alan sanatçı, patronuyla birlikte “Kardeşiz Kader” isimli bir demo kaset hazırladı ve Yaşar Kekeva'ya gönderdi. Bergen'i beğenen Kekeva, sanatçıyı İstanbul'a davet etti.

İstanbul müzik piyasasındaki ilk profesyonel longplay'i olan “İnsan Severse”yi Burhan Bayar'ın müzik yönetmenliğinde çıkaran sanatçı 1986 yılının sonlarına doğru yaptığı “Acıların Kadını” ile şöhrete kavuştu. Albümün çok beğenilmesiyle plak şirketi tarafından Nisan 1987'de “1986 yılı Albümü En Çok Satan Arabesk Kadın Sanatçı” unvanıyla Altın Plak ve Altın Kaset‘le ödüllendirildi. Aynı yıl Ülkü Erakalın'ın senaryosu ve yönetmenliğiyle “Acıların Kadını” filminde Yalçın Gülhan, Asuman Arsan ve Meral Niron'la kamera karşısına geçti.

Büyük bir hayran kitlesi edinen Bergen, konser için gittiği Adana'da uğradığı bıçaklı saldırıdan son anda kurtuldu. Bir dönem sahneyi de bırakan sanatçı, büyük ustalar Selami Şahin, Özer Şenay ve Cengiz Tekin'in yönetmenliklerinde sırasıyla “Onu da Yak Tanrım”, “Sevgimin Bedeli” ve “İstemiyorum” albümlerini çıkardı.

Nisan 1989'da kocasından da resmen boşanan Bergen, Haziran 1989'da sahnelere dönüşünü, hayattayken ki son albümü olan “Yıllar Affetmez” ile yaptı. Yoğun bir ilgiyle karşılanan albümün tanıtım turnelerine başlayan sanatçı 14 Ağustos 1989'u 15 Ağustos'a bağlayan gece Adana Pozantı'da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Memleketi Mersin'e defnedilen Bergen; 29 yıllık kısa yaşamına 5 longplay ve 11 kaset'te 129 şarkı ile bir de video filmi sığdırdı.

Farklı ve güçlü sesiyle arabesk'e imzasını atan sanatçının efsaneleştiği yolundaki iddialar, ölümünün ardından çıkarılan “Giden Gençliğim” albümünün ilk günden tükenmesiyle doğruluk kazandı.

alıntıdır

Konu pinhân tarafından (01-06-2011 Saat 05:27 PM ) değiştirilmiştir.
Yeni Konu aç Cevapla

Etiketler
arabesk, bergen, snatçılar

Seçenekler
Stil

Bergen'in Hayatı (Belgin Sarılmişer) konusu, Biyografi - Hayat Hikayeleri/Sanat bölümünde tartışılıyor .