Rehberim

Bir Kelebeğin Hikayesi...

EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM bölümü Sevgi Ve AŞK / Bir Kelebeğin Hikayesi... konusu gösteriliyor Özet:"Ülkenin birinde yaşayan" diye başlayan,çiçeklerin en guzel rengini arayan;mavi renkli bir kelebeğin hikayesi.Küçücük bedeni ile binbir renkli çiçeklerin nazarında her ...

Go Back   Rehberim > EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM > Sevgi Ve AŞK

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 09-08-2008, 06:38 PM
EA games
Standart Bir Kelebeğin Hikayesi...

"Ülkenin birinde yaşayan" diye başlayan,çiçeklerin en guzel rengini arayan;mavi renkli bir kelebeğin hikayesi.Küçücük bedeni ile binbir renkli çiçeklerin nazarında her gune gece eklermiş.Gecelrde topladıgı renkleri asarmış.
Kırmızı gonca bir gül,mavi rengine göz kırpmış ve demiş ki;"Sen şu karşı dağın tepesindeki en güzel çiçeğin rengini biliyormusun ?Rengine türküler yakılan ,yoluna canlar vewrilen edalı,nazlı çiçegin rengini.ömründe o çiçeği
görebilen sadece bir kelebek vardır.O da dağın tepesine ulasınca ,o çiçegin rengine burunerek geri dönen idili lal olan kelebektir.Eğer ki;en guzel rengi aramızda ararsan ,sen de o çiçegi gormelsiin .Ama yol uzun ve çetindir.Dönerim diye cıktıgın yolda yarım kalabilirsn."
Küçük mavi kelebek ;"Ben de gormek istiyorum .O guzelle be nde buyulenmek istiyorum ."demiş.Küçücük bedenine bakmadan kocmana yuregim var diye hesap etmiş.
günün ilk ışıklarıyla yola koyulmuş.Günler haftaları kovalarken bir rüzgara yakalanmış."Yolum yarılanmadı"derken,toprağa düşmüş.can havliyle son solugunu alırken ,uzaklrdan bir ses ruzgara çalınmış."benim büyüme boyanmak için rengini bilmen gerekir ,senin rengin ne?"Küçük mavi kelebek can havliyle ;"Benim rengim mavi;umudun adu demiş ve bayılmış.gözlerini actığında pembe rekli bir kardelene çiçegi gormus .Kardelen çiçeği büyüsüne kapılan mavi kelebeğe ;"Sen ve ben aynı yerde yaşayamayız .Ben soğuğu severim sen sıcağı ,burada birimiz fazla" demiş.
küçük mavi kelebek ;"O kadar guzelsin ki ,ben gidderim sen kal" demiş.Küçük mavi kelebek orada ruzgara savrulmuş ve gitmiş....

Bir Kelebeğin Bile Hikayesi Var Benim Yok
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

Bir Kelebeğin Hikayesi... konusu, EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM/Sevgi Ve AŞK bölümünde tartışılıyor .