Rehberim

Sigarayı Bırakmanın Faydaları:

Sağlık bölümü Tavsiyeler / Sigarayı Bırakmanın Faydaları: konusu gösteriliyor Özet:Sigarayı Bırakmanın Faydaları: Yaşamınıza yıllar katar Akciğer kanseri, anfizem, bronşit ve kalp krizi riskini azaltır. Kalbi ve dolaşım sistemini dinlendirir. ...


Go Back   Rehberim > EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM > Sağlık > Tavsiyeler

Sigarayı Bırakmanın Faydaları:

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

  Sponsorlu Bağlantılar

Cevapla

Seo Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 28-11-2006, 09:22 PM
EKREM
Standart Sigarayı Bırakmanın Faydaları:

Sigarayı Bırakmanın Faydaları:
 1. Yaşamınıza yıllar katar
 2. Akciğer kanseri, anfizem, bronşit ve kalp krizi riskini azaltır.
 3. Kalbi ve dolaşım sistemini dinlendirir.
 4. Sigara öksürüğü azalır ve kaybolur.
 5. Spor yaparken kendinizi daha dinç ve enerjik hissedersiniz.
 6. Dayanıklılığınız artar.
 7. Sigaranın neden olduğu baş ve mide ağrıları kesilir.
 8. Körelen koku alma duyusu yeniden gelişir.
 9. Yemeklerin lezzetini yeniden tam olarak alırsınız.
 10. Dumansız odalarda yaşarsınız.
 11. Nefesiniz sigara kokmaz.
 12. Harcayacak daha fazla paranız olur.
 13. Diş ve parmaklarınızıdaki sarı lekelere veda edersiniz
 14. Elbise ve mobilyalarınızdaki siagara yanıklarından kurtulursunuz.
 15. Kültablalarınız temiz kalır.
 16. Yakınlarınıza iyi örnek olursunuz.
 17. İradenizin gücünü kanıtlamış olursunuz.
Şimdi hangi tip bir sigara tiryakisi olduğunuzu bulalım. Sigara içmeye neden olan 6 önemli faktör vardır. Bunlar: STİMULASYON, EL ALIŞKANLIĞI, RAHATLATICI ETKİ, DESTEK, ŞİDDETLİ İSTEK ve ALIŞKANLIK'tır. Sizin sigara içmenizi bunlardan biri ya da birkaçı neden olabilir. Sigara içmenizde ana faktör neyse onun üzerinde daha çok uğraşmanız gerekecektir.
1 STİMULASYON_ Sigara içiyorsunuz çünkü sigara sizi canlandırıp hareketlendiriyor. Yorulduğunuzda sizi kendinize getiriyor. Sigarayı bırakma sürecine girdiğinizde sabahları yürüyüşe çıkmak ve canınız her sigara içmek istediğinde yapacağınız bir kaç beden hareketi size yardımcı olacaktır.
2 EL ALIŞKANLIĞI_ Sigara içmeyi bir tören haline getirip sigarayı elinizde tutmayı , kibritleri havalı hareketlerle söndürmeyi, ve sözünü ettiğiniz konunun önemini sigaranızı sallayarak vurgulamayı seviyorsunuz. Ellerinizi meşgul edecek başka nesneler bulun. Oynamak için elinizde sigara yerine bozuk para, kalem gibi nesneler tutun.
3 RAHATLATICI ETKİ_ Sigar içmek size gerçekten zevk veriyor, sigara içerken kendinizi iyi hissediyorsunuz. Bu konuda yapılabilecek en olumlu şey, bu alışkanlığın size verdiği zararları düşünerek, daha faydalı, en azından zararsız zevkler edinmeye çalışmaktır.
4 DESTEK (Ya da negatif duygulardan kurtulma)_ Sigarayı, sinirlendiğinizde ya da kendinizi kötü hissetiğinzde yakıyorsanız, sigarayı sakinleştirici olarak kullanıyorsunuz demektir. Sigaranın problemlerin çözümüne hiç bir aktif etkisi olmadığını kendinize kanıtlamalısınız. Bir sorunla karşılaştığınızda hemen bir sigara yakmak yerine derin bir nefes alın ve konuyu yakın bir arkadaşınızla tartışın. Eğer bir kaç stresli anınızı sigarasız atlatmayı başarırsanız, sorunların sigara olmadan da çözülebildiğini göreceksiniz.
5 ŞİDDETLİ İSTEK_ Kendinizi pskoljik yada fizyolojik olarak sigaraya bağımlı hissediyorsanız onu bırakmak gerçekten zor olacaktır. Sigaranızı söndürdüğünüz anda bir sonraki sigaranın hayalini kuruyorsanız ona bağımlısınız demektir. Sigarayı bırakmanın hayalini kurun. Herkese sigarayı bıraktığınızı söyleyin ve masanıza sigara içmeiğinizi belirten yazılar koyun. Sigara içmeyi bir kez bıraktığınızda, yeniden baaşlamnız güçtür. Çünkü her sigara içmek istediğinzde onu bırakmanın ne denli zor olduğunu ve bu güçlüğü yeniden yaşamak istemeyeceksiniz.
6 ALIŞKANLIK_ Ne yaptığının farkında olmadan sigara içenlerdensiniz bu alışkanlıktan kurtulmanız kolay olacaktır. Sigarayı birden değil azaltarak bırakmak sizin için daha uygun olacaktır. Öncelikle sigara yaktığınızda ne yaptığınızın farkına varın ve kendinize şu soruyu sorun: "Bu sigarayı içmeyi gerçekten istiyor muyum?" Bu soruya ne kadar çok "hayır" yanıtı verdiğinizi görünce şaşıracaksınız. Sigara içme alışkanlıklarınızı değiştirerek de bu işi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin sigara paketlerinizi elinizin altından kaldırıp zor ulaşılabilecek yerlere koyun ve çakmak yerine zor yanan kalitesiz kibritleri kullanın.
Sıra milyonlarca kişinin sigarayı bırakmasını sağlayan 7 günlük programa geldi. Siz belki de işi bir anda halletmeyi sevenlerdensiniz. Doktorunuz size sigarayı bırakmanız gerektiğini söylediğinde ya da bir arkadaşınız bıraktığında kesin bir kararla sigarayı bırakabilirsiniz. Ancak bunda başarılı olamadıysanız bizim 7 günlük programı uygulamayı deneyin.
Bugün programa başlamak için uygun bir gün olabilir. Öncelikle bu rehberi baştan sona okuyun. Sigaryı bırakmak bilinçli bir disiplin ister. Bu nedenle programı aynen uygulamaya özen gösterin. Bir günün programını, kendinizi diğer aşamaya hazır hissedinceye dek birkaç gün tekrarlayabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Okunmamış 19-08-2008, 01:54 AM
Teknoloji Haber
Standart Cevap: Sigarayı Bırakmanın Faydaları:

Çok Gereksiz Ve Kötü Bir Alışkanlık..İçenler İnşAllah Bırakır...
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil


Sigarayı Bırakmanın Faydaları:

Sigarayı Bırakmanın Faydaları: konusu, Sağlık/Tavsiyeler bölümünde tartışılıyor .
Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:53 PM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Tynt Script Sponsored by Information Technology Salary
Bütün Hakları Saklıdır 2005-2011 Rehberim.net