Rehberim

Hamilelikte Gözlere Dikkat

Sağlık bölümü Tavsiyeler / Hamilelikte Gözlere Dikkat konusu gösteriliyor Özet:Hamilelikte Gözlere Dikkat Amerika Körlüğü Önleme Derneği uzmanları, hamilelik sırasında görme problemlerinin oluşabileceğini, ve görmelerinde herhangi bir değişiklik farkeden kadınların, ...


Go Back   Rehberim > EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM > Sağlık > Tavsiyeler

Hamilelikte Gözlere Dikkat

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

  Sponsorlu Bağlantılar

Cevapla

Seo Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 11-04-2007, 03:56 PM
yalçınkaya
Standart Hamilelikte Gözlere Dikkat

Hamilelikte Gözlere Dikkat Amerika Körlüğü Önleme Derneği uzmanları, hamilelik sırasında görme problemlerinin oluşabileceğini, ve görmelerinde herhangi bir değişiklik farkeden kadınların, mutlaka doktorlarıyla görüşmeleri gerektiğini açıkladılar.

Kontakt lens kullanımında oluşan rahatsızlıklar, refraktif değişimler, gözlerde kuruluk, göz kapaklarında yanlardaki görmeyi engelleyecek düzeyde şişlikler, ve migrene bağlı ışığa karşı hassasiyet, hamilelik sırasında ortaya çıkabilen görme problemleri arasında yer alıyor. Görmede bulanıklık ve ışık çakmaları gibi bazı görme problemleri, ciddi sorunların habercisi olabilir.

Amerika Körlüğü Önleme Derneği başkan yardımcısı Daniel D. Garrett açıklıyor: “Glokom, yüksek tansiyon, veya diyabet, gibi sağlık problemleri olan kadınların, hamilelik dönemlerinde veya hamileliği düşündükleri zaman, mutlaka doktorlarıyla görüşmeleri gerekir, ve görmelerinde herhangi bir değişiklik olup olmadığı dikkatli bir şekilde incelenmelidir.”

Hamile bayanlarda görülebilecek problemler:

• Refraktif değişimler. Hamilelik sırasında meydana gelen hormonal değişiklikler, kontakt lens veya gözlük kullanımını etkileyebilir. Bu hafif değişiklik genellikle endişe verici değildir. Hamile bayanlar bu durumu doktorları ile görüşebilirler.

• Gözlerde kuruluk. Bu problem genellikle geçicidir ve doğumdan sonra kaybolur. Yağlandırıcı veya nemlendirici özelliği olan göz damlaları hamilelik sırasında veya emzirme döneminde güvenle kullanılabilir.

• Migren. Migren ağrıları hormonal değişikliklerden kaynaklanır ve hamileler arasında yaygın olarak görülür. Bazı durumlarda, migren ağrıları gözlerde ışığa karşı hassasiyet oluşmasına neden olur. Migren ağrıları için herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

• Diyabet. Hamile bayanlarda diyabet görülme riski yüksektir. Kan şekerinin yükselmesi görmede bulanıklığa neden olabilir. Daha önce diyabet teşhisi konmuş hamilelerin veya hamile kalmayı planlayan kadınların, ayrıntılı göz muayenesi olmaları gerekir.

• Yüksek tansiyon. Hamilelik sırasında ortaya çıkan görmede bulanıklık ve ışık çakmaları yüksek tansiyon belirtisi olabilir. Tansiyonun çok yüksek olması retinal ayrılmaya neden olabilir.
__________________
Bir Kere Olsun Davet Et Sevgiyi Kalbine Bakalım Ne Olacak
Bedenin Zindan, Ruhunu Kapattın İçine Daha Ne Kadar Boğulacak
Uyanmalısın Artık Hadi Vazgeç Sahte Düşlerden
Ver Ellerini Gidelim Buralardan Hüngür Hüngür Ağla İstersen...
Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil


Hamilelikte Gözlere Dikkat

Hamilelikte Gözlere Dikkat konusu, Sağlık/Tavsiyeler bölümünde tartışılıyor .
Gündemden Başlıklar

Konu Kategori
Evden eve nakliyat Liseler & Üniversiteler
Şehir ve Firma Rehberi Tatil ve Oteller
Tatil ve Oteller Seo

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:22 PM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.2
Tynt Script Sponsored by Information Technology Salary
Bütün Hakları Saklıdır 2005-2011 Rehberim.net