Rehberim

Malcolm X in unutulmaz sözleri...

EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM bölümü Yazı & Yorum / Malcolm X in unutulmaz sözleri... konusu gösteriliyor Özet:Malcolm X'den Sözler... Bir insan özgürlüğe doğrudürüst önem verdiğinde, güneşin altında, o özgürlüğü elde etmek için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. ...

Go Back   Rehberim > EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM > Yazı & Yorum

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 14-04-2009, 11:53 AM
ECRiN
Arrow Malcolm X in unutulmaz sözleri...

Malcolm X'den Sözler...

Bir insan özgürlüğe doğrudürüst önem verdiğinde, güneşin altında, o özgürlüğü elde etmek için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Ne zaman birinin özgürlük istediğini söylediğini duyduğunuzda, ama sonraki nefesinde onu almak için ne yapmayacağını veya onu almak yolunda yapılmasına inanmadıklarını anlatacaksa, o kişi özgürlüğe inanmıyordur. Özgürlüğe inanan bir adam özgürlüğünü elde etmek veya onu muhafaza etmek için güneşin altında herşeyi yapacaktır.
---
Bana bir kapitalist gösterin, ben de size bir kan emici göstereyim.
---
Şiddet kullanmamak iyidir, işe yaradığı sürece.
Huzuru özgürlükten ayıramazsınız çünkü hiç kimse özgürlüğüne sahip olmadan huzur içinde olamaz.
---
Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
---
Özgürlük elde edebilmemizin tek yolu kendimizi dünyadaki her mazlum insanla birlikte tanımlamaktır. Biz Brezilya, Venezuela, Haiti, Küba, - evet Küba'nın da- halklarıyla kan kardeşiyiz.
---
Ben eğitimli değilim, herhangi bir alanda da uzman değlim. Ama samimiyim ve samimiyetim benim referansımdır.
---
Ben özgürlüğe inanan bir dine inanıyorum. Ne zaman insanlarım için savaşmama izin vermeyen bir dini kabul etmek zorunda kalsam, o dinin canı cehenneme derim.
---
Gerçekle yüzyüze gelemeyecek kadar vatanseverlikle kör olmamalısınız. Yanlış yanlıştır, kimin söylediği önemli değil.
---
Güç asla geri adım atmaz, daha fazla güç kazanmak dışında.
---
Hiçbir şeye taraf olmayan bir adam, herhangi birşey için yıkılacaktır
---
Bize şiddet uygulamayanlara karşı biz de şiddet uygulamayız.
Şiddet kullanmamaya dair, bir insana ölümcül atakların kurbanı olduğunda kendisini savunmamayı öğretmek suçtur.
---
Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, "özgürlük" kelimesini lûgatınızdan çıkarın.
---

Eğitim olmadan, bu dünyada hiçbir yere gitmiyorsun.

Zaman şehitlik zamanıdır, ve ben bir şehit olacaksam, bu kardeşlik uğruna olacaktır. Bu ülkeyi kurtaracak tek şey budur. - Şehadetinden iki gün önce.
---
üÖzgürlük için savaşmak için bir erkek olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken aklı başında bir insan olmanızdır.
---
Ben bir ırkçı değilim. Her türlü ırkçılığa, her türlü ayrımcılığa karşıyım. Ben insanlara ve insanların renklerinden bağımsız saygı duyulması gerektiğine inanırım.
---
Amerikan rüyası görmüyorum, Amerikan kabusu görüyorum.
---
Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar.
---
Şiddetin avukatlığını yaptığım anlamına gelmesin, ama aynı zamanda, nefsi müdafaa için şiddet kullanılmasına karşı değilim. Nefsi müdafaada olunca ona şiddet demem, aklını kullanmak derim.
---
İnsanlar bir adamın bütün hayatının bir tek kitapla değişebileceğinin farkında değiller.
---

Gelecek, bugünden onun için hazırlananlara aittir.
---
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

Malcolm X in unutulmaz sözleri... konusu, EĞLENCE VE BİLGİ REHBERİM/Yazı & Yorum bölümünde tartışılıyor .