Rehberim

Uzantısı bilinmeyen dosyaları açma

PROGRAM REHBERİM bölümü Yazılım Tanıtımları / Uzantısı bilinmeyen dosyaları açma konusu gösteriliyor Özet:Hepimizin başında vardır. Uzantısını bilmediğimiz, dolayısıyla herhangi bi programla ilişkilendirilmemiş açamadığımız dosyalar. ben önceden denerdim teker teker. .zip .pdf .rar ...

Go Back   Rehberim > PROGRAM REHBERİM > Yazılım Tanıtımları

Açılış Sayfam Yap Reklam Kayıt ol Konuları Okundu Kabul Et

Sponsorlu Bağlantılar

Seo Seçenekler Stil
Okunmamış 08-05-2009, 01:39 PM
Raskolnikov
Standart Uzantısı bilinmeyen dosyaları açma

Hepimizin başında vardır. Uzantısını bilmediğimiz, dolayısıyla herhangi bi programla ilişkilendirilmemiş açamadığımız dosyalar. ben önceden denerdim teker teker. .zip .pdf .rar .jpg .............. diye teker teker uzantısını değiştire değiştire bulmaya çalışırdım. Şimdi bu programı kullanıyorum.
.
İlk önce programın esas ne amaçla yapılmış olduğunu söleyeyim. Bunu yaptığına daha çok sevinebilir bazı arkadaşlar. Scandisk - Chkdsk yaptınız yada windows yaptı kendi kendine, sürücülerde FILExxxx.CHK yani chk uzantılı dosyalar buldu. ee sonra bunlar bi işe yaramıyo tabi. işte programın ana amacı chk uzantılı dosyaların ne olduğunu bulmak ve düzeltmek.
.
sizde de vardır bakın. önce herhengi bi windows penceresinde araçlar-klasör seçenekleri - görünüm tabı - alttaki gelişmiş ayarlardan (1-bilinen dosya türleri için uzantıları gizle 2-korunan işletim sistemi dosyaları gizle) seçeneklerindeki okeyleri kaldırın. sonra c: dönün. orda göreceksiniz ki found000 .. diye klasörler ve bunların içinde chk uzantılı bulunmuş dosyalar var.
.
Ben ise başlıktaki gibi bilinmeyen dosya uzantılarında kullanıyorum. nasıl mı ?? Kolay tabi. uzantısını olmayan dosyayın uzantısını .chk yapıyorsunuz ve bu programa gösteriyorsunuz. O da ne ise bunun uzantısı buluyor ve dönüştürüyor doğru formata.
.
Program JPG, GIF, ZIP, CAB, EXE, DLL, OCX, WRI, BMP, DOC, PPT, XLS, PDF, HTM(L), WAV, MID, AVI, RAR, TIF ve MP3 uzantılarını destekliyor

[Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]

Editor's Note: Password for Setup program: CM-SUL-130103-CMRZ.
Sponsorlu Bağlantılar

Konu Raskolnikov tarafından (08-05-2009 Saat 01:43 PM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 08-05-2009, 01:41 PM
Raskolnikov
Standart Cevap: Uzantısı bilinmeyen dosyaları açma

Bilinmeyen Dosya Tipi Bulucusu ''yani hangi uzantıdaki dosyayı hangi programların açacağını gösteren program''

Merhaba Arkadaşlar,zannedersem birçok arkadaş benim gibi ''bilinmeyen dosya uzantısı'' mağduru .Özellikle bizler gibi Offline Downlod yapanlar için gerekli diye düşündüm.

TrID.NET:antivirus mantığında herhangi bir dosyanın hangi dosya tipi olduğunu anlamaya çalışan bir program. Tabii ki kilit noktalardan biri programın veritabanı.

AÇIKLAMA: Öncelikle aşağıdaki ''TrIDNet v1.80'' zip'li dosya'yı indirin ve klasör'e çıkartın.Ardından ''TrID XML defs'' rar'lı dosya'yıda indirin ve aynı klasör'e çıkartın.Sonrasında ''TrIDNet v1.80'' programını tıklayıp çalıştırın ve en alt'ta ''Browse'' ye tıklayıp ''TrID XML defs'' klasöründe'ki XML dosyalarından birini gösterip açın.Daha sonra'da ''Rescan Defs'e'' ye tıklayın kendisi XML klasör'ündeki diğer XML dosyalarını tarayacak'tır.
Tarama işi bitince ister üstteki Browser'e tıklayıp uzantısını bilinmesi istediğiniz dosyayı açın ve ''Analyze!''ye tıklayın,ister'se dosyayı sürükle bırak mantığı ile de öğrenebilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Download
TrIDNet v1.80, 33KB [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ]
TrID XML defs, 570KB [Linkler için 10 saniyede ücretsiz üyelik... ] (RAR archive with 3321 definitions, 24/05/08
Okunmamış 09-11-2009, 09:55 PM
once
Standart Re: Uzantısı bilinmeyen dosyaları açma

eyw saol
Okunmamış 03-03-2011, 01:08 AM
crazyboy34

teşkkrüler...
Okunmamış 08-03-2011, 11:53 PM
pekru34

teşekkurler
Okunmamış 05-04-2011, 10:47 AM
pilolag

eyvallah baba eline sağlık
Okunmamış 13-05-2011, 10:26 PM
TROPICAL9

Teşekkürler
Okunmamış 19-06-2011, 11:38 PM
tubii88

merhaba ben programı indirdim ama 1.adımda seçmem gereken dosya çıkmıyor flash diskin içinde found klasörü var içinde de kurtarılan dosyalar ama program görmüyor neden çok 5 saattir uğraşıyorum dosyaları kurtardım ama chk oldular hepsi lütfen yardım edin
Okunmamış 24-06-2011, 08:44 PM
AEÖ

ARKADAŞLAR SİLİNMİŞ RESİMLERİ Recover My Photos kurtardım ama açamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Okunmamış 17-07-2014, 02:23 AM
semihbaba12336

eyvallah kardeşim baya işime yaradı
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler
Stil

Uzantısı bilinmeyen dosyaları açma konusu, PROGRAM REHBERİM/Yazılım Tanıtımları bölümünde tartışılıyor .